Arı İlaçlama

Arı İlaçlama

Arı İlaçlama konusunu daha iyi anlamak için arı ilaçlama derken tam olarak hangi arı türlerinden bahsettiğimize değinmemiz gerekir. Arı denildiği zaman aklımıza ilk olarak her zaman bal yapan yararlı arılar gelir. Bu arılar insanlar için gerçekten çok yararlı hayvanlardır. Ama bir de insanlar için çok zararlı olan arılar bulunmaktadır. Bu arılar oldukça tehlikeli hayvanlardır. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında karşımıza sık sık çıkmaya devam etmektedirler. Bahçenizde bu tür zararlı arıları gördüğünüz anda arı ilaçlama hizmetinden yararlanmanız sizler açısından büyük önem taşımaktadır.

Çünkü tek gördüğünüz bir arı bir anda karşınıza sürü halinde çıkabilir. Dolayısıyla kötü bir sonu yaşamanız kaçınılmaz hale gelir. Bu arılar sandığınızdan daha fazla zehire sahiptir. Öyle ki hassas bünyeli insanlar bu arıların zehrine karşı oldukça hassastır. Ayrıca arı zehrine alerjisi olan insanlar da mevcuttur. Arının sokması ile hayatını kaybeden insanlar vardır.

Sağlıklı bir insanı sokması bile o insana günlerce acı verir. Bu arılar insanlara hem maddi hem de manevi zararlar vermeye devam eder. İnsanların yararı için çalışan bal arı kovanlarına saldırı yaparak onları öldürürler. Ve ele geçirdikleri kovan ve balı resmen istila derler. Eğer bu arılar hakkında yeterli tedbirler alınmazsa ortada bal arıları diye bir canlı kalmaz. Bu yüzden bu arılarla erken mücadele etmek çok önemlidir.

Birçok kişi bahçelerinde ve evlerinin çevrelerinde görmüş olduğu bu arıları yeterince ciddiye almazlar. Bu yüzden de sık sık arıların sokmasına maruz kalırlar. Ayrıca birden karşılarına çıkan arı sürüsünü gördükleri an o korku ve paniği maalesef yaşamak zorunda kalırlar. Tıpkı diğer haşere türü nasıl insan sağlığını tehdit edecek çeşitli bakteri ve hastalıkları taşısa, aynı bakteri ve hastalıkları zararlı arılarda taşımaktadır. Sürekli yiyecek peşinde olan bu yararsız arılar, her alanda bulunurlar. Sonra da mikrop ve bakterileri oradan oraya taşırlar.

 

Arı İlaçlama

Bu yüzden görüldükleri an arı ilaçlama işlemi yapılması gerekmektedir. Arıların kendilerini savunma yöntemi yalnızca sokmalarıdır. Yaban arıları en ufak bir tehdit hissettikleri an yalnız ya da toplu halde kendilerini savunma ihtiyacı duyarlar. Ve bir insanı bir arı yaklaşık 5 kere sokabilir. Buda insan sağlığını olumsuz yönde çok fazla etkiler. Firmamız bünyesinde yer alan arı ilaçlama işlemi ile sizleri bu tehlikeden tamamen kurtarıyoruz. Uzman ekibimizin yaban arılarını yok etmek için profesyonel çalışmaları bulunmaktadır. Bu arılarla kendi yöntemlerinizle kurtulmanız neredeyse imkânsızdır. Yaban arılarının yok olmasını sağlamak için profesyonel yardım almanız şarttır.

Arı İlaçlama Nasıl Yapılır?

Bahçe, ev ya da iş yerlerinin belirli noktalarına yuva yapan yaban arıları insanlar için oldukça tehlikeli canlılardır. Arı ilaçlama bu tür canlılardan korunmanın neredeyse tek çözümüdür diyebiliriz. Çünkü insan sağlığını büyük tehdit altına alan bu arılar sağlık bakanlığından onay almış çalışmalarla yok edilir. Doğru yapılan bir ilaçlama işlemi ile yabani arılardan tamamen kurtulmanız mümkün hale gelmektedir.  Arı ilaçlama işlemleri yapılmadan hemen önce ön gözlem yapılması şarttır.

Çünkü hangi tür arıya karşı mücadele edildiği mutlaka belirlenmelidir. Ayrıca hangi noktalara yuva yapmış, yaşam alanlarını hangi noktalar üzerinde kurmuş ve ne tür bir arı çeşidi bunların hepsi göz önünde bulundurularak çalışmalara başlanması gerekmektedir. Daha sonra belirlenen o arıların türüne, yaşam noktasına ve yoğunluğuna göre ilaç tercihi yapılır. Yapılan tercih sonucunda ise çalışmalar profesyonel bir şekilde uygulanır. Tüm bahçe, ev ve iş yerleri için bu yöntem büyük bir titizlikle uygulanır. Böylece bu büyük sorun tamamen ortadan kaldırılır.

Bu işi profesyonel kişilerin yapması son derece önemlidir. Çünkü bilinçsizce yapılan yaban arı ilaçlamalarının birçoğu kötü sonuçla sonuçlanmıştır. Yaban arıları yok edilemediği gibi bir de onların saldırısına maruz kalmak kaçınılmaz hale gelir. Bu yüzden bu tehlikeli canlılarla mücadelede tecrübe çok önemlidir. Bu işi gerçekleştirmek için özel sertifikaya sahip ekiplerimiz firmamız bünyesinde yerlerini gururla almaktadır. Her bir çalışmalarını büyük bir özenle sergilemenin ayrıcalığını her iş sonucu yaşamaktadırlar.

Yaptıkları her çalışmada zararsız ve garantili çalışmalarını sürdürmeye büyük bir özenle devam etmektedirler. Bu tür sorunlarınızla başa çıkmak için uzman ekibimizden 7/24 hizmet alabilir, insan sağlığını ve yaşam kalitesini fazlasıyla etkileyen bu yabani arılardan tamamen kurtulabilirsiniz. Tüm sorunlarınızı yalnızca bir telefonla geride bırakabilirsiniz.

 

Arı İlaçlama Yaparken Eko Sisteme Zarar Verilmemelidir

Arılar, bitkilerin büyümesi gereken polenleri sağladıkları için ekosistem için önemlidir. Ancak, bir grup arı evinizin yakınında bir kovan kurmaya karar verdiğinde, özellikle kovan rahatsız edildiğinde insanlar için tehlike oluşturabilir. Bu durumda işinde uzman bir ekip ile Arı İlaçlama mutlaka yapılmalıdır. Arılar, kovanlarının açgözlü savunucuları olarak bilinir.

Eşek arıları diğer arılardan daha az saldırgandırlar, ancak potansiyel bir tehdide saldırırlar. Özellikle küçük çocukların bulunduğu konutlarda bahçede arı yuvası olması sorun yaratabilir. Arı sokması alerjisi olanlar için arıların yakınında yaşamak tehlikeli ve hatta hayati tehlike oluşturabilir. Arı İlaçlama ve haşere kontrol uzmanları, aileniz için ve çevre için güvenli olan arı kontrol çözümlerinde uzmandır.

ARI İLE MÜCADELE İLE İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR

Arılar İle İlgili Kafanızda Soru İşaretleri Kalmayacak
Call Now ButtonHEMEN ARA