Bahçe İlaçlaması

Bahçe İlaçlama

Bahçe ilaçlama baharın gelmesi ile birlikte sıklıkla ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Bahçeler evlerimizin çevrelerini saran ve güzelleştiren en önemli yapay güzellikler arasında yer almaktadır. Çoğunlukla müstakil evlerde var olan bahçeler villa, bina ve apartmanlarda da çok sık olarak kullanılan yapay güzelliklerdir. İnsanlar için görsel bakımından büyüleyici güzelliklere sahip olsalar da, haşere ve kemirgenler için oldukça elverişli mekânlar arasında yerini almaktadır.

Bahçeler haşere ve kemirgen, akrep, yılan gibi birbirinden farklı pek çok haşerenin bulunduğu ve çoğalıp barındığı yerler arasında bulunmaktadır. Bu tür sorunlar insan sağlığı için oldukça tehlikeli bir hal almaya kâfidir. Çünkü bahçelerde var olan haşere türleri sandığınızdan daha tehlikeli olabilmektedir. Bahçelerde sıklıkla akrep, fare ve yılan gibi haşerelere rastlamak mümkündür. Özellikle kırsal alanlarda yaşamlarını sürdüren insanların bu hayvanlarla sık sık karşılaşması kaçınılmazdır. Bahçe ilaçlama işlemlerini uygulayarak bu hayvanlardan tamamen kurtulabilirsiniz.

Firmamız çalışmaları arasında bahçe ve diğer tüm mekânların özenle ilaçlanması titizlikle yerini almaktadır. Çünkü haşere ve kemirgenler sandığınız kadar masum ve zararsız canlılar değillerdir. Aksine insan hayatına son verebilecek kadar tehlikelidirler. Haşere ve kemirgenler çok çabuk üreyen ve kolay kolay ölmeyen canlılardır. Önlem alınmadığı takdirde dünyayı kolaylıkla ele geçirebilirler. İnsanlığı büyük oranda tehdit eden bu canlılar ile mücadele etmek sandığınız kadar kolay değildir. Bu yüzden kemirgen ve haşere türleriyle mücadele işlemlerini yalnızca uzmanına bırakmanız gerekmektedir.

Bahçe İlaçlama Fiyatları

   Bahçe ilaçlama fiyatları belirlenirken bahçenin yapısı ve büyüklüğü göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Bu yüzden mekân gözlemi yapılmadan fiyat belirlenemez. Ancak şunu da belirtmek isteriz ki lider firma olarak en uygun fiyat aralıklarını bünyemizde bulundurmanın ayrıcalığını her daim yaşıyoruz.  Kaliteli bir hizmet sunmak çalışmalarımızın her daim en başında yer almaktadır. İşlerimizi sergilerken müşterilerimizin sorunlarını gidermenin yanı sıra bütçelerini de fazlasıyla düşünmekte çalışmalarımızı bu yönde belirlemekteyiz. Oldukça kaliteli olan 1. Kalite marka ilaçlarımızla sizlere en uygun fiyat aralıklarını yalnızca biz sunmaktayız. Bu yüzden haşere ve kemirgen sorunlarınızda ilk tercihiniz her daim biz olmalıyız. Kesin çözüm ve uygun fiyat arayışı içerinde olanların tek adresi olarak güvenle yerimizi almanın ayrıcalığını gururla yaşıyoruz.

Bahçe İlaçlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bahçe ilaçlama işlemi en az ev ve iş yerleri ilaçlama kadar önemlidir. Bunun en temel nedeni ise böceklerin bulunduğu temel ortamın elbette toprak olmasından geçmektedir.  Toprak haşere ve kemirgenlerin barındığı, ürediği ve saklandığı mekânların en temel kaynağıdır. Bu yüzden haşere ve kemirgen türlerini fazlasıyla içerinde barındırır. Bahçelerimizin büyük bir kısmı topraklardan meydana gelmektedir. Bu yüzdende bahçelerin ilaçlanması son derece önemlidir. Bahçe ilaçlama işlemi yapılan mekânlarda haşere ve kemirgen türleriyle sık sık karşılaşmanız neredeyse imkânsızdır. Çünkü firmamız bünyesinde yer alan 1. Kalite marka ilaçlarımızla bahçelerde bulunan haşere ve kemirgenlerin kökünü kurutuyoruz. Böylelikle üremelerini ve barınmalarını tamamen engellemiş oluyoruz.

 

Bahçe İlaçlama

 

 Bahçe İlaçlama İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ne kadar bu işlem profesyonel ekipler tarafından sergilense de yine de her bir aşaması büyük önem ve dikkat gerektiren işlemlerden meydana gelmektedir. Yeterince dikkat ve önem sergilendiği takdirde %100 sonuç almak kaçınılmaz hale gelmektedir. Günümüzde yer alan pek çok böcek türü var olmaktadır. Bu böceklerin elbette en baş temel alanları bahçeler olmaktadır. Bu yüzden belirli aralıklarla bahçe ilaçlama işlemlerinin uygulanması en önemli etkenlerden biridir.

Bahçe alanlarında bulunan bitkilere ilaçlama esnasında oldukça çok dikkat edilmelidir. Ayrıca ilaçlamayı gerçekleştirecek olan uzman personelinde ilaçlama işlemine uygun kıyafette olması gerekir. İlaçlama işleminin başından sonuna kadar işlem tamamen bitene kadar görevlinin yanında insan ya da hayvan türü bulunmamalıdır. Bahçe üzerinde ilaçlama yapan personelin hiçbir şekilde diğer hayvanlara zarar vermeden çalışması gerekir. Bahçe ilaçlama işlemi oldukça kısa sürede bitmelidir.

Çünkü açık alanda bulunan diğer hayvanların ilaçlama esnasında zarar görmemesi gerekmektedir. Bu yüzden işinde uzman olan görevli ilaçlama işini etkili ve olabildiğince çabuk gerçekleştirmek zorundadır.  Bu yüzden ilaçlama işlemleri bir uzman çalışan tarafından uygulanmalıdır. İlaçlama işlemleriniz için firmamızla 7/24 iletişime geçebilir, haşere ve kemirgen sorunlarınızdan lider firma farkımızla kalıcı olarak kurtulmanın tadını doyasıya yaşayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için web sayfamızı ziyaret edebilir, canlı destek hattımıza anında ulaşabilirsiniz.

 

Haşereler ve kemirgenler bahçelerde yaşayabilirler. Özellikle yaz aylarında yaşamını sürdürebilen haşereler insanlarda sağlık açısından ciddi biçimde riskler oluşturmaktadır.

Bahçe İlaçlama Yöntemleri;

Bahçe ilaçlaması değişik yöntemlerle yapılır. Ağaçları ilaçlamak için atomizer, sık eşik alanları ilaçlamak için ULV sisleme yöntemi yada termal sıcak sisleme yöntemi kullanılır. Kullanılan ilaçların dış ortamlara uygun, profesyonel kullanıcı ürünleri olması gerekir.

Kullandığımız ilaçlar, bahçe içindeki tüm haşere türlerini yok etme gücüne sahiptir. Fakat fareler için sadece firmamıza özel yok etme yöntemleri ayrıca uygulanır.

Bahçelerde yaşayabilecek haşere – kemirgen türleri;

Keneler son yıllarda, başlıca sorun oluşturmuştur. Verdiği psikolojik zarar insanla üzerinde yoğun bir etki bırakır. Kırım – Kongo türü diye hitap edilen pire ismiyle aynı hastalığı taşıyan bir enfeksiyon oluşmasına sebebiyet vermektedir. Ne kadar ilaçlama yapılırsa yapılsın, keneler toprağın altında yaşaya bildiklerinden ötürü ilaç tam etki etmeye bilir.

Bunun için en ideal yöntem 15 günde bir ilaçlama yapılması ya da konum müsaitse ortama uygun kümes hayvanlarının beslenmesi en ideal yöntemler arasındadır. Bu konuda çok duyarlı olunması gerekir. Dış ortamlarda geçireilcek gün sonunda kendimizi ve çocuklarımızı kontrol etmeliyiz. Kene ısırması durumunda hiç bir müdahalede bulunmadan en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Pire çeşitlerini genel olarak sıralamak gerekirse; hayvan ve insan piresi, bitki piresi olarak adlandırılır. Tıbbi isimleri farklıdır ve çeşitleri çok sayıdadır. İnsanları ısırmakta ve kızarıklık oluşmasına sebebiyet vermektedir. Isırdıklarında hastalık bulaştırabilir. Genellikle hayvanlar üzerinden, rüzgarlı havalarda ve istila durumların bahçeye giriş yaparlar. Yok edilmesi en zor haşere türüdür. Kendi kendilerine asla yok olmazlar. Kısa süre içerisinde müdahale etmek gerekir. Bahçe haricinde oluşabilecek veya oluşmuş yakın bölgelerde ilaçlanması gerekir.

Hamam Böceği çok çeşitli türlere sahiptir. Türlerin büyük bölümü bahçelerde yaşayabilir. Fakat en uygun ortam onlar için kapalı alanlardır. Basit bir uygulama ile yok olmaları sağlanır. Hamam böceklerini daha ayrıntılı incelemek için tıklayınız.

Farelerin de çok sayıda çeşitleri bulunur. Fakat fare türlerinin çoğunluğu açık ortamlarda kalıcı olarak hayatlarını sürdüremezler. Kendilerini güvende hissetmeleri için kapalı ortamlarda uyumayı tercih ederler. Bahçelerde gıda artıkları bulundurmazsanız fareler bölgenize gelemezler. Evlerinizin içine girmemesini istiyorsanız ilaçlamanın haricinde ilk fiziki önlemleri almalısınız. Yani farelerin girebileceği tüm alanları kapatmalısınız.  Firmamız fareler için çok özel bir yöntem geliştirmiştir. Mekan içinde veya bahçede bulunan fareyi kısa sürede yok ederiz.

Call Now ButtonHEMEN ARA