Bit İlaçlama

Bit İlaçlama

Bit İlaçlama Şirketi olarak öncelikle bit ilaçlama yaparken dikkat edilmesi gereken detaylardan bahsetmek istiyoruz. Özellikle evcil hayvanları olanlarda yaygın bir sorundur. Evcil hayvanınız olmasa bile, mülkünüzün önceki sahipleri kedi veya köpek besliyorsa bit ile ilgili bir sorun keşfedebilirsiniz. Evde bit kontrol ürünleri uygulandıktan sonra, bitlerin artık görülmemesi iki hafta veya daha fazla sürebilir. Bit İlaçlama yok etme işleminden sonra mümkün olduğunca sık süpürge yapmak bu süreyi kısaltmaya yardımcı olabilir.

Bit ve Pireler, hayvanların EKTOPARAZİTLERİDİR, yani vücudun dışında yaşarlar ve yumurta üretmek için bu hayvanların kanlarıyla beslenmeleri gerekir. Bitler genellikle evcil hayvan uyurken beslenip yumurtladığından, evcil hayvanın dinlenme alanları bit ve pirelerin en çok bulunacağı yerlerdir. Birçok evcil hayvan, evin içinde bit istilasına yol açabilecek haşereleri bahçe ve dışarıdan alır.  Bu nedenle müşterilerin evcil hayvanlarını bakımlı tutmaları ve hayvan bulunan yerlere  Bit İlaçlama yaptırmaları gerekir.

Bit İlaçlama Firması Önemlidir

   Bit ilaçlama işlemleri gerçekten çok önemlidir. Çünkü insan sağlığını en çok tehdit eden haşerelerden biri de bitlerdir. Küçük ve sarı renkte olan bitler insan ve hayvan kanını emerek yaşamlarını sürdüren parazitlerdir. Bu parazitler insanların ve hayvanların saçlarına ve eşyalarına yapışarak yaşamlarını sürdürürler. Oldukça pis ve son derece rahatsız edici canlılardır. Bitlenen bir insan toplum içinde hemen fark edilir. Çünkü kaşınmaktan ve acı çekmekten yaşam kalitesi tamamen biter.

Bu durum ise diğer insanlar tarafından anında fark edilir. Ve maalesef bitler bulaşıcıdır. Bir insanda görüldüğü andan itibaren diğer insana geçmesi kaçınılmazdır. İnsandan insana ve hayvandan hayvana sürekli gezinen bu parazitler bulundukları her ortama anında yumurtalarını bırakırlar. Böylece üremeleri ve çoğalmaları çok çabuk gerçekleşir. Oldukça küçük olan bu parazitlerden kurtulmak sandığınız kadar kolay değildir. Çünkü kolay kolay pes eden canlılardan değillerdir. Çok çabuk üremeleri, ilaçlandıkları halde çok geç ölmeleri onların en büyük özellikleri arasında yer alır.

 

Bit İlaçlama

 

Yaşam tarzları kanla beslenmeleridir. En çokta insan kanını severler. Bu yüzden hayvanlara oranla insanlar da görülme sıklığı gerçekten çok fazladır. Çok çabuk yayılmaları ve üremeleri onların istilasıyla karşı karşıya kalmak bizler için kaçınılmaz hale gelir. Isırıkları tam bir zulümdür. Çünkü bitlerin ısırdığı yerlerde gözle görülebilen aşırı derecede kızarıklık ve dur durak bilmeyen kaşıntı meydana gelir. Yok, edilmedikleri takdirde ciddi sağlık problemlerine neden olabilirler. Bitlerin dünya üzerinde 1700 farklı tür bulunmaktadır. Ülkemizde en çok görülen ve sık sık mücadele etmek zorunda kaldığımız çeşitler ise şu şekilde olmaktadır.

  • İnsan biti
  • Kuş biti
  • Bitki bitleri
  • Ve hayvan biti

Kuş Biti

Çoğunlukla yabani kuşlar üzerinde bulunurlar. Ve bu kuşların seyahat etme özelliği ile maalesef evlerimize kadar girebilme fırsatını yakalarlar. Üzerinde bulundukları hayvanların tüylerine yapışarak onların kanlarını emerler. Ayrıca bu hayvanlar arasında dolaşımlarını sağlayarak çeşitli bakteri ve hastalıkları taşımaya devam ederler. Yumurtlama süreleri tür ve çeşitliliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Ancak bitler genellikle iki hafta içerisinde yumurtadan çıkar ve üremeye büyük bir hızla devam ederler.

Kuş bitleri genellikle kumru kuşları ve çatı güvercinleri aracılığıyla evlerimize girmeyi başarırlar. Evlere giren bitler büyük bir hızla bulundukları ortamı istila eder. Evlerimizde kuş bitine rastladığımız an hemen profesyonel yardım almak son derece önemlidir. Bit ilaçlama işlemi ile evleriniz istila altına alınmadan önlemini almanız mümkün hale gelmektedir.

İnsan Biti

İnsan bitleri insanların saç diplerinde, kulak arkasında ve ense kökünde yaşayan canlılardır. Çoğunlukla kıl diplerinde yaşamlarını sürdürmeyi tercih eden bu canlılar, kulak arkasında sirke dediğimiz yumurtaların içinde de yaşamayı tercih ederler. Sirkeler insan derisine sıkıca yapışarak yaşamlarını sürdürürler. Ve bu yapışan sirkeleri çıkarmak neredeyse imkânsızdır. Kendiliğinden ayrılmaları için sirkelerin ölmesi gerekir. Saçlarınızda fark ettiğiniz bitler için cilt doktoruna görünmeniz gerekmektedir. Bit ilaçlama işlemi büyük bir özenle yapıldığı takdirde bu parazitlerden kurtulmanız mümkün hale gelir.

Bitki Bitleri

Bitki bitleri genellikle yeşil alanlarda yaşarlar. Bitkilerin üzerinde bulunan ve onlarla beslenen bu canlıların insanlara pek bir zararı bulunmamaktadır. Bu bitler bitkiler ile yaşamlarını sürdürdükleri için insanlarla pek ilgilenmezler. Ama yine de insanlar tarafından fark edildikleri an rahatsızlık verici özelliğe sahiptirler. Firmamızın özel geliştirmiş olduğu bitki biti ilaçlaması ile bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Hayvan Biti

Çoğunlukla hayvanların derilerine yapışarak yaşamlarını sürdüren parazitlerdir. Hayvanların kanlarını emerek beslenirler. Genellikle hayvanları tercih eden bu parazitler, insanlara çok nadir bulaşırlar. Yabani hayvanlarda oldukça sık görülen bu hayvanlar, seyahatlerini bu hayvanlar vasıtasıyla gerçekleştirirler. Ülkemizde ise hayvan bitleri çoğunlukla sokak hayvanlarında ve Ankara keçilerinde bulunmaktadırlar. Bu durumda ise insanlara geçmesi kaçınılmaz hale gelir.

Bu yüzden hayvan bitleriyle mücadelede bit ilaçlama işlemi çok önemlidir. Fark edildikleri an önlem alınması son derece önemlidir. Hayvan bitleri de çok çabuk üreyen ve bulaş hastalıkları taşıyan parazitlerdir. Hijyenik ortamların sağlanması yalnızca bitlerin yok edilmesiyle gerçekleşir. Bu yüzden ilaçlama yapılması gerçekten çok önemlidir. Firmamız bu iş için profesyonel çalışmalar gerçekleştirmektedir. Garantili ve kalıcı çözüm sağlayan firmamızla iletişime geçebilir, hayatınızı alt üst eden bu parazitlerden anında kurtulabilirsiniz.

 

Call Now ButtonHEMEN ARA