Çıyan İlaçlama

Çıyan İlaçlama

Çıyan İlaçlama Firması olarak sizlere öncelikle çıyanlar ile ilgili bilgi vermek isteriz. Çıyanlar ülkemizde çok sık rastlanan çok ayaklı hayvanlar gurubuna giren sarı renkli ve oldukça zehirli hayvanlardır. Yaşamlarını sürdürebilmek için genelde sıcak yerleri tercih eden bu hayvanlar insanlar için çok tehlikelidir. Çıyanlar çok hızlı hareket eden hayvanlardır. Uzun bir vücuda sahip olan bu hayvanların vücut yapıları farklılık göstermektedir. Küçük yapılı çıyanlar büyük tehdit oluştursa da iri yapılı olan çıyanlar çok zehirlidir. Ancak birçoğu dişleri ufak olduğu için insan derisini delemez.

Ama ısırığı büyük zarar verecek kadar tehlikelidir. Bu tehlikeli hayvanlar Antarktika dışında her yerde yaşamlarını sürdürmektedirler. İnsan sağlığını tehdit eden ve insanlar için büyük tehlike arz eden bu canlılardan kurtulmanın tek yolu çıyan ilaçlama olarak bilinmektedir. Bu tür canlılar evlerimizde, iş yerlerimizde, bahçede, ağaç diplerinde kısaca yaşam alanlarımızın her yerinde karşımıza çıkabilmektedirler. Hem ürkütücü hem de sanıldığından fazla tehlikeli hayvanlar gurubuna girmektedirler. Bu tehlikeli hayvanlarla mücadelenin tek yolu ilaçlama yöntemidir.

Çıyanlar En Çok Nerde Bulunur?

Kanalizasyon boruları, mutfaklar, bodrum katları, banyolar, inşaat alanları çıyanların en çok bulundukları yerlerin başında gelmektedir.  Ayrıca yaprak yığınlarının altında, odun ve kayaların arası, çöplerin dibinde bulunmayı da çok sık tercih ederler. Bu yüzden hiç tahmin edemeyeceğiniz noktalarda ve yerlerde karşımıza ansızın çıkabilen hayvanlardır. Evlerimizde ve binalarımızda dahi bulunabilen bu tehlikeli canlılar yaşam alanlarımızın her yerinde bulanabilmektedirler. Genellikle istedikleri gibi dolaşmak için gece saatlerini tercih ederler. Özellikle banyo, zemin kat, dolap gibi nemli ortamlarda saklanmayı tercih ederler.

Her ne kadar böcek türleriyle beslenmeyi tercih etseler de insan gıdalarının üzerinde de gezindikleri gözlemlenmiştir. Bu yüzden insanların yaşam alanlarını tercih ederler. Oldukça tehlikeli olan bu hayvanlardan tamamen kurtulmanın tek yolu çıyan ilaçlamadan geçmektedir. Çünkü saklanmak için en ulaşılması zor kör noktaları tercih ederler. İşlerinde yeterince tecrübe sahibi olmayan kişiler bu canlıların yok olmasını asla sağlayamaz. Bu yüzden bu canlıların bulundukları ve gezindikleri her yer ayrı bir özenle incelenmelidir. Gerekli olan tüm incelemeler hiçbir ayrıntıyı atlamadan tamamlanmalı ve uygun ilaçlama işlemi önemle yapılmalıdır.

Çıyanlar Evlere Nasıl Girer?

Yaşam alanlarımızın hemen hemen her yerinde bulunan bu çıyanlar maalesef evlerimizin içerisin de de karşımıza çok sık bir şekilde çıkmaya devam ederler. Özellikle evlerimizde nemli ve yiyeceği bol olan alanları tercih ederler. Mutfak dolapları, banyo boruları, tuvalet ve banyo fayans aralarını çok sık tercih ederler. Evlere genellikle açık cam içerisinden, lavabo borularından, insan bedeninden girerler. Yuva yaptıkları alanlarda ise çok çabuk ürerler. Bu yüzden çıyanlar fark edilir edilmez profesyonel bir yardımla çıyan ilaçlama yapılması büyük önem taşır.

Çünkü bu hayvanlar önce tek görünse de karşımıza birden çok bir şekilde çıkmaları an meselesidir. Siz evinizde fark ettiğiniz çıyanı öldürüp kurtulduğunuzu sanırsınız. Oysaki belirli bir müddet sonra karşınıza tekrar çıkması kaçınılmaz hale gelir. Çünkü çıyanları ezerek yok etmek kalıcı bir çözüm değildir. Bu sizi yalnızca bir müddet oyalar ve dolayısıyla ihmal edilmenin bedeli çok ağır olabilir. Bu tehlikelerle karşı karşıya kalmamak için ilaçlama işlemi yapılması gerçekten çok önemlidir. Çok zehirli olan bu canlılar insanlar için oldukça tehlikelidir. Hassas bünyeli insanların ölümüne dahi neden olabilen bu canlılar, haşere tehlikesinin en önemli canlıları arasında yerini alır. Evler çıyanların en çok sevdiği yaşam alanlarının en başında gelir. Bu yüzden profesyonel bir işçilik gerçekten çok önemlidir.

 

Çıyan İlaçlama

Bazı durumlarda ise evlerde bulunan çıyanlar hemen hemen hiç fark edilmeden yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Evlerimizde o kadar ustaca yaşarlar ki hiç fark ettirmeden yaşamlarını sürdürebilirler. Bu durum sanıldığından elbette daha tehlikeli bir boyuttadır. Çünkü siz fark etmeden gıdalarınızın üzerinde, banyonuzda, mutfağınızda istedikleri gibi gezinmeye ve çeşitli bakterileri gezindikleri her yere bırakmaya devam ederler.

Önlem alınmadığı takdirde ise çok ciddi sorunlar yaşanması kaçınılmaz hale gelir. Bu yüzden evlerinizin, binalarınızın, zemin katlarınızın ve bahçelerinizin düzenli ilaçlama yapılması gerekmektedir. Önlem alındığı takdirde çıyanlar insanlar için asla tehlike arz etmezler. Düzenli dezenfektan ve ilaçlama ile bu tehlikeli hayvanlardan kurtulmanız mümkün hale gelir. Bu tür sorunlarınızla başa çıkabilmeniz için firmamızla iletişime geçebilir, sağlığınızı garanti altına alabilirsiniz.

Çıyan İlaçlama Fiyatları

Çıyanlar karanlık ve nemli alanları sever. Bu zararlılar köhne alanlara saklanarak yuva yaparlar. Onları dolaplarda, bodrumlarda veya banyolarda ve hatta lavabolarda veya küvetlerde göreceksiniz. Kırkayaklar aynı bölgedeki böcekleri yiyecektir. Çıyanlar nadiren ısırır ancak ısırırlarsa zehirleri sadece hafif tahrişe neden olur. Mevsim geçişlerinde Çıyan ilaçlama yapılması çok önemlidir. Ergin çıyanlar kış mevsiminde daha çok tenha, nemli ve karanlık yerlerde saklanabilirler. Yumurtalarını özellikle ilkbahar veya yaz aylarında nemli toprağa bırakırlar. Yetişkin olduklarında, ekstra bir SEGMENTLE tamamlanmış bir dizi bacak yetiştireceklerdir. Bazı çıyanlar bir yıldan fazla yaşarken, diğerleri altı yıla kadar çıkabilir. Kendi başınıza müdahale etmeniz sonuç vermeyebilir. Çıyan ilaçlama yapan haşere şirketiyle anlaşıp kalıcı şekilde bu canlılardan kurtulabilirsiniz.

Call Now ButtonHEMEN ARA