Bilgi Bankası

Evlerde Haşere Mücadelesi

EVLERDE HAŞERE MÜCADELESİ

Öncelikli olarak haşerelerle mücadele etmek için fiziki önlemler alınması gerekir. Fiziki mücadele hakkında “haşerelerin evlere girmesi nasıl engellenir” yazımızı okumanızı öneririz. Fiziksel önemleri sağladıktan sonra, haşerenin cinsine göre mücadele sağlanır. Bu mücadelelerin bağında; sıvı ilaçlama, jel ilaçlama ve soğuk sisleme yöntemleri yer alır. Sadece basit haşere sınıfında olan canlılara sıvı ilaçlama veya jel ilaçlama yeterli olacaktır.

SOĞUK SİSLEME YÖNTEMİ İLE İLAÇLAMA

Akrep, kene, yaban arısı, tahta kurusu gibi tehlikeli haşerelerde veya basit haşere sınıfında olan canlılarda yüksek ölçüde artış gözüktüyse soğuk sisleme yöntemi ile ilaçlama en doğru tercih olacaktır. Soğuk sisleme yönteminde,haşere nerede olursa olsun imhası genellikle 1 (bir) saat içersin de sağlanır. Yani 1 (bir) saatte tüm haşerelerden kurtulabilirsiniz. Soğuk sisleme yöntemi sağlık açısından risk oluşturmaz. Hattı klasik spreyleme yönteminden bile daha sağlıklıdır. Çünkü kullanılan yöntem ve ilaçlar tamamen buharlaşma etkisine sahiptir. Buharlaşan ilaç insan sağlığı açısından risk oluşturmaz.

Farklı firmalar bu uygulamanın sağlık açısından zararlı olduğunu sürekli dile getirmektedir. Bunun sebebi cihazın çok pahalı olduğundan temininin zor olmasıdır. Ayrıca toplu taşımayla hizmet veren bu firmalar için cihazı taşıma problemleri de olmaktadır. Genellikle sezonluk çalışan ve firma vasfı bile olmayan bu şahıslara kesinlikle kaile alınmamalıdır.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonHEMEN ARA