Bilgi Bankası

Fare Nasıl İlaçlanır?

FARE NASIL İLAÇLANIR

Fare öncelikli olarak yemleme yöntemiyle ilaçlanması gerekir. Sıvı olarak yapılan tüm müdahaleler kesinlikle yetersiz kalmaktadır. Özel formüle edilmiş yemleri tüketen fareler, ilaçlama yapılan alanın içinde imha olsalar bile, ilacın etkisiyle koku yapmadan kuruyarak yok olurlar.

Fare ilaçlamasını firmamız 23 bileşene sahip 4 ayrı ürünle gerçekleştirir. Bu ürünler yapı olarak birbirine benzer. Fakat önemli olan husus, farelerin çeşitlerine göre geliştirilmiş olmasıdır. Farelerin çeşidini anlamak çok zor olduğundan tüm ürünler bir arada uygulanır. Yanlış ilaç kullanımı, farenin sadece güzel bir ziyafet çekmesini sağlar.

Farelerin ülkemizde 15 çeşidi bulunur. Eve girebilecek fare çeşitleri genellikle 3 sınıftan oluşur. Bunlar “fındık-ev faresi (Mus musculus)”, “lağım faresi (Rattus) “, çatı fareleri(Cricetidae)” olarak adlandırılır.

Konu hakkında dikkat edilmesi gereken en önemli bilgi; Lağım – çatı farelerinin yavruları ev faresi ile zannedilebilir. Bunu anlamanın tek yolu birden fazla küçük fareyle karşılaşmaktır. Bu konuda hiç bir müdahalede bulunmadan profesyonel bir firmadan destek alınması gerekir.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonHEMEN ARA