Gemi Tekne İlaçlama

Gemi Tekne İlaçlama

Gemi tekne ilaçlama işlemi sandığınızdan çok daha önemli hususlardan biridir. Çünkü gemiler ve tekneler haşerelere oldukça uygun bir yaşam alanı sağlar. Haşerelerin yaşamlarını sürdürebilmeleri için onlara uygun olan ortamı bulmaları gerekmektedir. Ve maalesef günümüzde haşerelere karşı pek çok uygun ortam bulunmaktadır.

Bunlardan bazıları ise tahmin edeceğiniz üzere elbette gemi ve teknelerdir. Çünkü gemi ve teknelerde rutubet ve nem sürekli vardır. Haşerelerin ise nem ve rutubetli alanlar ve mekânlar onların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Bunun yanı sıra deniz araçlarında sürekli yiyecek bir şeyler her daim bulabilmektedirler. Üstelik tüm bunların yanı sıra saklanacak alanları da deniz ve teknelerde çok sayıda bulunmaktadır.  Gemi ve tekne haşerelerinin gemilerinizde ve teknelerinizde bulunmalarının başlıca nedenleri bunlar gibi daha birçok etken sıralanabilmektedir.

Gemi ve teknelerinizde meydana gelen haşerelerinizin nasıl ve nereden geldiği o kadar da önemli değildir. Asıl önemli olan bu haşerelerin nasıl yok edilebileceğinden geçmektedir.  Deniz araçlarında özellikle büyük olanlarında en kaliteli ve en iyi verim fumigasyon yöntemi ile yapılan ilaçlama türüdür. Bu yöntem ile ilaçlanmış olan araç en az 3 gün kapalı kalmaktadır. 3 günün sonunda ise 1 gün havalandırılması şarttır. Bu işlem diğer ilaçlamalara nazaran oldukça uzun bir zamanı almaktadır.

Ancak bu işlem uzun olduğu kadar gemi ve teknelerinizde kesin çözümü sağlamaktadır. Bazı araçların ise bu kadar bekleyecek kadar ciddi bir haşere sorunu olmadığından daha kısa süre zaafında ilaçlama işlemi gerçekleştirilebilir. Tüm bunların yanı sıra bazı deniz araçlarının programlarından ötürü ilaçlama işlemine çok fazla zamanları bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda olabildiğince kısa ve olabildiğince etkili çözümlerimizde bulunmaktadır.

Özellikle büyük deniz araçları içerinde yer alan ve yaşamlarını sürdüren haşereler, normal günlük evlere ya da iş yerlerine uyguladığımız haşere ilaçlarıyla asla ölmezler. Bu tür haşerelerin yok olması için uzman ekipler tarafından profesyonelce hazırlanmış ürünler gerekmektedir.

Gemi ve teknelerinizde yer alan haşereler eğer üst düzey bağışıklık kazanmışsa, kesin olarak haşere sorunu tamamen bitirebilir. Acil iş durumları gereği fumigasyon ilaçlama işlemini talep etmeyen müşteriler için,  firmamız çalışmaları arasında yer alan bir kaç saatlik özel bir yöntem uygulanmaktadır. Ancak bu işlemin bir ya da birkaç kez belirli aralıklarla tekrar tekrar uygulanması şarttır. Deniz aracının acili yetine ve işine göre bu işlemler asla aksatılmadan lider firmalar tarafından en az birkaç kez uygulanmalıdır. Böylece gemi ve tekne haşerelerinin de güvenle önüne geçilmesi kaçınılmaz hale gelir.

Gemi Tekne İlaçlama Fiyatı

Gemi tekne ilaçlama fiyatı geminin ve teknenin büyüklüğüne ve haşere türüne göre ayrıca sıklığına göre değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden fiyat belirlemek için sorunlu olan deniz aracını gözlemlememiz gerekmektedir. Firmamız gemi tekne ilaçlamalarında kalite ve uygun fiyat aralıklarıyla oldukça dikkat çekmektedir. Çünkü hem kaliteli hem de en uygun fiyat aralıklarına sahibiz. %100 müşteri memnuniyetini her iş bitiminde sağlamak bizler için kaçınılmaz hale gelir. Bu yüzden çalışmalarımızı firmamız garantisiyle gerçekleştirmenin farkını her daim yaşamaktayız. Oldukça uygun fiyat aralıklarımızla müşterilerimize kusursuz bir hizmet sunmak için buradayız. Daha detaylı bilgi için web sayfamızı ziyaret edebilir, canlı destek hattımızla her türlü haşere sorunlarınızı anında yok edebilirsiniz.

Gemi Tekne İlaçlama İşlemleri

Tüm ilaçlama işlemleri arasında gemi ve tekne ilaçlama işlemi ciddi anlamda ayrıntılı çalışma ve önem arz etmektedir. Çünkü gemiler ve tekneler kamaraları, kaptan köşkleri, kazan daireleri, mutfakları, güverteleri ve diğer aklınıza gelebilecek tüm unsurları ile komple tesisleri arındırmak oldukça önemlidir. Bu noktada ilaçlama işlemleri doğru orantı içerisinde uygulanmalıdır. Dolayısıyla gemi ve tekne ilaçlama fiyatları da bu çerçeve doğrultusunda ortaya çıkarılmaktadır.

Piyasaya oranla en uygun ilaçlama fiyatları firmamız tarafından sunulmaktadır. Çalışmalarımızın arasında yer alan gemi, tekne, yat ilaçlama işlemlerini uzman personelimiz oldukça kaliteli bir biçimde büyük bir özenle gerçekleştirmektedirler. İlaçlama işlemlerimiz yapılırken tam sonuç alınması için yapılan işin yeterince profesyonel olması son derece önemlidir. Hiçbir şekilde tekne ve gemilerinizde böcek, haşere veya kemirgen türlerinden olan fare ve benzeri haşere sorunu kalmayana kadar ilaçlama işlemleri özenle sürdürülür.

 

Gemi Tekne İlaçlama

DENİZ ARAÇLARI

Gemiler haşereler açısından çok uygun bir yaşama alanı sunar. Haşerelerin uygun yaşam alan nedenlerini sıralayacak olursak, çok fazla etken karşımıza çıkabilir. Bunlardan başlıcaları; rutubet – nem sürekli vardır, deniz araçlarında sürekli yiyecek bir şeyler bulabilirler, saklanacak alanları çok sayıda bulunmaktadır. Bunlar gibi bir çok neden sıralanabilir. Önemli olan nasıl ve nereden geldikleri değil, nasıl yok edileceğidir. Deniz araçlarının büyük olanlarında en iyi verim fumigasyon yöntemidir. Bu yöntem ile araç en az 3 gün kapalı kalması ve 1 gün havalandırılması gerekir. Bu uzun ama kesin bir yöntemdir. Bazı araçların bu kadar süre bekleyebilecek durumları yoktur.

Hatta programdan kaynaklanan aciliyetten ötürü belki de çok kısıtlı vakitleri olabilir. Büyük deniz araçlarında yaşayan haşereler, normal haşere ilaçları ile asla tam olarak yok olmazlar. Bu tür durumlar için profesyonelce hazırlanmış ürünler gerekir. Sorun olan haşereler üst düzey bağışıklık kazanmamışsa, kesin olarak haşere sorunu bitirilebilir. Fumigasyon talep etmeyen müşteriler için, bir kaç saatlik özel bir yöntem uygulanmaktadır. Bu işlem bir veya iki kez daha, kısa aralıklarla tekrarlanmalıdır. Deniz aracının programına ve aciliyetine bağlı olarak, ilk ilaçlamadan sonra, araç personeline gerekli eğitimler verilerek, haşere ilaç ve ekipmanı teslim edilir. Belirlenen vakitlerde uygulandığı taktirde uzun süre haşere sorunu yaşanmaz. Bu belirttiğimiz uygulama acil ve zor koşullarda gerçekleştirilir.

YÜK TANKERİ İLAÇLAMA

Yük tankerleri, taşıdıkları ürün ve değişik ülke seyahatlerinden ötürü sürekli haşere tehditi ile karşı karşıyadır. Bu sorunun önceden önüne geçmek çok önemlidir. Var olan haşere sorunu, fumigasyon veya diğer ilaçlama yöntemleri ile çözülebilir. Tankerler ayda en az 2 kere ilaçlanmalıdır. Bu uygulamayı uzman bir firmadan almak en doğru seçim olacaktır. Çünkü tankerlerde normal haşere ilaçları etkisini çabuk yitirir. Profesyonel kullanıma uygun haşere ilaçları ve ekipmanları ile önlem ilaçlaması yapmak doğru seçim olacaktır.

VAPUR İLAÇLAMA – DENİZ OTOBÜSÜ İLAÇLAMA

Günümüzde şehir içi deniz ulaşımı trafik nedenleri ve yeni hatların açılması ile hızla artmaktadır. Şehir içi deniz araçlarının yolcuları ve gıda işletmeleri, çeşitli nedenlerle bu tip araçlara haşere taşıyabilmektedir. Şehir içi yolcu hatlarındaki ulaşım araçları küçük olduğundan ötürü, klasik ilaçlama yöntemleri ile sonuç alınabilir. Haşere istilası çok ileri olmadığı durumlarda, mesai dışı saatlerde haşere ilaçlaması yapılabilir.

Call Now ButtonHEMEN ARA