Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş Böceği İlaçlama işlemi kesinlikle ertelenmemesi gereken bir ilaçlama çeşididir. Yıkıcı beslenme alışkanlıklarının baş belası olmasıyla bilinir. Bunlar eski kitaplar, fotoğraflar, duvar, alçı ve nişasta veya selüloz içeren diğer ev eşyalarında görülür. Çok sayıda ciddi soruna neden olabilir. Gece uyurken kulaklarınıza girebilir. Gece böcekleridir ve özellikle kitap ciltleri ve nemli giysiler gibi gıda kaynaklarına ilgi duyarlar. Gümüş böceği çoğu ortamda hayatta kalır, ancak yüksek nem koşullarında gelişir. Mutfak, banyo, bodrum, tavan arası gibi karanlık, nemli alanlara Gümüş böceği İlaçlama işlemi mutlaka yapılmalıdır. Bu kanatsız böcekler, gümüşi mavi renkleri, uzun antenleri ve minik pullarla kaplı havuç biçimli gövdeleriyle karakterize edilir. Gümüş böceği istilasından kurtulmak için profesyonel Gümüş böceği İlaçlama en etkili yöntemdir.

Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş böceği ilaçlamadan bahsetmeden hemen önce,  hemen hemen hiç kimse tarafından fazla bilinmeyen bu böcek türünü hep birlikte tanıyalım. Gümüş böceği ya da halk arasında Gümüşçün adıyla bilinen bu haşere türü lepismatidae familyasından meydana gelmektedir. Adından da anlaşıldığı üzere gümüşümsü bir renge sahiptirler. Yetişkin bir boyuta gelmiş gümüş böceği 12 ila 19 mm arasında değişkenlik gösteren bir boyutlarda var olmaktadırlar. Bu hayvanların dişileri günlük ortalama 1 ila 3 civarı yumurta bırakma özelliğine sahiptirler. Bu yüzden bu haşere türü de sandığınızdan çok çabuk ürer.  Bu böcek türlerinin yaşam alanlarının en başında evler gelir.

Bir diğer adı nem böceği olarak ta bilinen gümüşçün böcekleri, evlerde nemli olan bölgelerde bulunur. Genellikle karanlık ve nemli bölgeleri severler. Bu yüzden bu haşereleri evinizde fark etmeniz biraz zaman alabilir. Bu böceklerin hızla üreme özelliği çok yaygındır. Bu yüzden siz evinizde onları fark edene kadar, evinizi çoktan istila edebilirler. Daha da tehlikeli bir yolla karşınıza çıkması sizler için kaçınılmaz bir hale gelir. Nasıl mı? Evden herhangi birini ısırmasıyla fark edilebilir. Gümüş böceklerinin istilası onlarla mücadele konusunda sandığınızdan çok daha zordur. Bu tür durumlarla karşılaşır karşılaşmaz hemen firmamızla iletişime geçebilir, uzman yardımı ile bu sorununuzu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Gümüş Böceği İlaçlama

Nasıl Oluşur? En Çok Nerelerde Görülür?

Eğer sizde gümüş böceklerinin istilasına uğramışsanız, bu böceklerin nasıl oluştuğunu elbette çok merak edersiniz. Evinizde yeterince titiz olmanız maalesef sizleri bu haşerelerden korumaya yetmez. Peki, bu kadar temizliğe rağmen gümüşün böcekleri evlere nasıl girer sorusunu şimdiden duyar gibiyiz. Gümüş böcekleri evlerin camlarından, kapılarından, tezgâhlar veya duvarlarda oluşan çatlaklardan evlere girerler. Ve genel olarak bu çatlakların arasına yuva yaparak o kısımlara yumurtalarını bırakırlar. Böylelikle çoğalımlarının büyük bir kısmını bu bölgelerde gerçekleştirirler.  Gümüş böceği ilaçlama işlemi tıpkı diğer haşerelerde olunduğu gibi, bu türlerde de tecrübe gerektirir. Yuvalarını ulaşılması öyle güç yerlere inşa ederler ki, o yumurta ve yavrulara ulaşmak neredeyse imkânsızdır. Ancak bu işte yeterince tecrübeye sahip olan kişiler, bu haşerelerle başa çıkabilir. Sorunlu bölge yalnızca uzman kişilere bırakılmalıdır.

Evde gümüş Böceği Neden Olur?

Gümüş böcekleri nemli ve karanlık bölgeleri tercih eden canlılardır. Ortamın sıcaklığı bu böcekler için asla önemli değildir. Buda demek oluyor ki bir gümüş böceği bir evin her odasında ve her bir noktasında görülebilir. Bu canlılar için önemli olan tek şey besin kaynağı bulabilmeleridir. Yaşamlarını sürdürüp çoğalmaları için beslenmeleri çok önemlidir. Yeterince beslenen bir gümüş böceği yaklaşık olarak 10 ay aç yaşayabilme özelliğine sahiptir.

Bir gümüş böceği yuvasından yalnızca beslenmek için çıkar. Beslenen gümüş böceğinin 10 ay boyunca yuvasından çıkmaması, onların üremesini yoğunlaştırır. Dolayısıyla bu durum bir anda istilaya neden olabilir. Gümüş böcekleri yaşamlarını sürdürmeleri için nemli bölgeleri tercih eder. Çoğunlukla evin en nemli olan bölgeleri olan banyo, mutfak, çamaşır dolapları ve gider aralarını tercih ederler.  Çok sık görülmese de kütüphanelerde de gümüş böceklerine rastlamak mümkündür. Çünkü kitap imalatında kullanılan bazı yapışkanlar, gümüş böceklerinin en önemli besin kaynaklarından biridir. Bu haşereler erken müdahale edilmediği takdirde ciddi sorunlar yaratabilir.

Gümüş Böceği Nasıl Yok Edilir?

Gümüş böcekleri hemen her yerde karşımıza çıkan haşereler arasında yerini çoktan almıştır. Bu hayvanlar çok çabuk üredikleri için asla yalnız değillerdir. Evinizde, iş yerinizde fark ettiğiniz bu gümüş böcekleriyle kulaktan duyma yöntemlerle başa çıkmanız neredeyse imkânsızdır. Çünkü uygulanan doğal yöntemler sizlere yalnızca geçici çözümler sağlamaktadır. Gümüş böceğinin tamamen yok edilmesi için gümüş böceği ilaçlama yöntemi uygulanmalıdır. Firmamız bünyesinde yer alan bu işte eğitimlerini tamamlamış uzman kişiler var olmaktadır.

En kör noktaları bile es geçmeden ilaçlama işlemlerini tamamlarlar. Böylece ulaşılması güç olan yumurta ve yavruları dahi yok etmektedirler. Garantili sonuç vermenin ayrıcalığını her daim yaşayan tecrübeli ekibimiz, siz değerli müşterilerimize kusursuz hizmet sağlamaktadır. Bu tehlikeli böceklerden kurtulmak ve yaşam kalitenize kaldığınız yerden devam etmek için firmamızla 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Temiz ve hijyenik ortamlarda yaşamınızı sürdürmek yalnızca bir telefon uzağınızda.

GÜMÜŞ BÖCEĞİ İLE İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR

Gümüş Böceği İle İlgili Kafanızda Soru İşaretleri Kalmayacak
Call Now ButtonHEMEN ARA