Güve İlaçlama

Güve İlaçlama

Güve ilaçlama Şirketi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu kullanılan ilaçlardır.  Güveler yaşam kalitemizi son derece düşüren haşereler arasında yerini alır. Genellikle kumaş, odun ve kürk gibi şeyleri tamamen saran çeşitli kurt ve böcek türlerinden oluşur. Güve denilince akla ilk gelen güveler dışında güvelerden olan tırtıllarda akılda kalıcı olmalıdır. Genellikle ambarlarda çoğalmayı ve üremeyi hedefleyen bu tırtıllar manevi olarak ciddi zarar vermektedir. Güve ilaçlama işlemleri ile yapılan çalışmalarda kesin sonuç almak kaçınılmazdır.

Güveler evlerimiz başta olmak üzere pek çok yerde karşımıza çıkabilen canlılardır. Genellikle mutfaklarınızda fark ettiğiniz küçük gri renkte ve sineğe benzemeyen bu canlılardan her biri birer güvedir. Bu tür canlılar uzun süre camlarınız kapalı olmasına rağmen ansızın evlerinizde karşınıza çıkabilmektedir. Birçok kişi bu tür haşereleri bir kelebeğe benzetir ve önemsemesi çok ciddi olan bu canlıyı asla önemsemez.

Güveler gerçekten çok zeki hayvanlardır. Çünkü nerede saklanacaklarını, nerede yaşayacaklarını, nereye yumurtalarını bırakacaklarını ve ne zaman ortaya çıkacaklarını çok iyi bilirler. Bu yüzden insanlar tarafından oldukça geç fark edilirler. Onları fark ettiğinizde ise iş işten çoktan geçmiştir. Çünkü bir anda karşınıza bir yığın halinde çıkabilirler. Yumurtalarını tahıl ürünlerinin üzerine dahi bırakabilen bu canlılar hemen hemen her evde var olurlar. Siz farkına bile varmadan güve yumurtalarını tüketebilirsiniz. Bu durum ise insan sağlığını olumsuz yönde çok fazla etkilemektedir. Fark edildikleri an güve ilaçlama işlemleri uzman ve bu işte fazlasıyla tecrübeli olan kişiler tarafından büyük bir titizlikle uygulanması gerekmektedir. Çünkü bu zeki hayvanlarla başa çıkmanın tek yolu tecrübeden geçmektedir.

Bu işi lider firmalardan daha iyi yaptığını iddia eden merdiven altı çalışan kişiler vardır. Fiyat olarak ise oldukça uygun ücretleri tabi tutarlar. Amaçları ise yalnızca para kazanmaktır. Bu yüzden markasız ve sıradan bir ilaçla çalışmalarını tecrübesiz bir şekilde gerçekleştirirler. Yaptıkları bu bilinçsizce çalışmalar güveleri yok edemeyeceği gibi, sizleri de maddi ve manevi zarara sokmaları onlar için kaçınılmazdır. Bu yüzden merdiven altı çalışan kişilere bu fırsatı vermemenizi önemle rica ediyoruz. Oldukça uygun fiyat aralıklarımızla profesyonel bir işçilik sağlıyoruz. Bilinenin ve tahmin edilenin aksine en uygun fiyatları biz sunuyoruz. Sağlığınızı tehdit altına alan bu canlılarla tek başınıza mücadele etmeyi bir kenara bırakın. Uzman çalışanlarımızla güvelerden kurtulmanın tadını doyasıya çıkarın.

 

Güve İlaçlama

 Güveler Neden Kelebeğe Benzer?

Her iki canlı da aynı familyadan meydana gelir. Bu yüzden birbirlerine benzemeleri çok normaldir. Birbirlerinden ayıran tek özellik ise güveler kelebeklere nazaran küçük, tüylü, renksiz ve mat renkte olmalarıdır. Güveler sandığınız kadar sevimli hayvanlar değillerdir. İnsan sağlığını tehdit eden haşere grupları içerisinde yer alır. Onlardan tamamen kurtulmanın tek yolu ise güve ilaçlama işlemidir.

Güve Çeşitleri Nelerdir?

Özellikle sıcak havaları çok seven bu haşere türünün yeryüzünde yüzlerce çeşidinin olduğunu söylemek mümkündür. Beslenme kaynaklarına göre güve çeşitlerini ayırmak mümkün hale gelmektedir. Gündüzleri çok nadir bir şekilde karşımıza çıkan güveler, bir çeşit güvelerdir. Gece ise karşımıza çıkan ve iş başında olan küçük güveler bitkisel ya da hayvansal gıdalarla beslenirler. İnsanlığı rahatsız eden ve sağlık sorunlarını ciddi tehdit altına alan güveler, bu güvelerden farklıdır. Halı güvesi, elbise güvesi, deri güvesi, zeytin güvesi, odun güvesi insanların yaşam alanlarında bulunan güvelerdir. Her bir güve ayrı ayrı zarar vermekle yükümlüdür. Örneğin elbise güvesi elbiselerinize ciddi zararlar verirken, tahıl güvesi mutfağınızda tahıllarınıza ciddi oranda zarar verir.

Güveler eğer kış yâda yaz ayları fark etmeksizin etraflarda görülmüyorsa, kendilerini bir koza içerisinde saklıyor demektir. Fark edilemeyen güveler insanlar tarafından yok sayılır. Bu yüzden tedbirler gün geçtikçe elden bırakılır. Dolayısıyla güve istilasına uğramak kaçınılmaz hal alır. Bu yüzden güve ilaçlama gerçekten çok önemlidir. Erken önlem almak bu tür sorunları en aza indirir. Güve tehlikesinden korunmak için ara ara evlerimizi ve iş yerlerimizi düzenli ilaçlama yaptırmalıyız. Bunun için lider firmamız her daim hazır beklemektedir. Haşere sorunlarınızı tamamen ortadan kaldırma amaçlı çalışmalarını sürdürmektedirler. Kalıcı ve garantili çözüm sağlamak, firmamız için her daim vazgeçilmezdir. Bunun için çalışmalarını titizlikle sergileyen lider firmamız, müşterilerine kalıcı çözüm sunmanın ayrıcalığını her zaman yaşamaktadır.

Güve İlaçlama En Az 2 Kere Yapılmalıdır.

Giysi ve halı güveleri, giysi güvelerinin larvaları, yün, pamuk ve halı gibi kumaşları yiyerek zarar verir. Yiyecek güveleri, yiyecek veya ‘kiler’ güveleri, mutfaklarda ve kiler depolama alanlarında depolanmış gıda ürünlerini yerler. Kumaşlara verdiği zararı fark ederek güve istilası olduğunuzu anlayacak veya göreceksiniz. Güve İlaçlama için farklı birkaç teknik kullanılır. Güveler için kimyasal arıtma, ilaçlama yapıldıktan sonraki haftalarda tamamen etkilidir. Yumurtalar veya larvalar üzerinde de etkilidir. 2 kez yakın tarihli ilaçlama yapılması sizi güvelerden tamamen kurtarır. Güveler için Güve İlaçlama, aynı gün içinde anında sonuç veren en etkili çözümümüzdür. Isı, yumurtalar da başta olmak üzere yaşam döngüsünün tüm aşamalarında güveleri öldürür, yani tüm izler yok edilir.

 

GÜVE İLE İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR

Güveler İle İlgili Kafanızda Soru İşaretleri Kalmayacak
Call Now ButtonHEMEN ARA