Güve İlaçlama

Güve İlaçlama

Güve ilaçlama Şirketi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu kullanılan ilaçlardır.  Güveler yaşam kalitemizi son derece düşüren haşereler arasında yerini alır. Genellikle kumaş, odun ve kürk gibi şeyleri tamamen saran çeşitli kurt ve böcek türlerinden oluşur.

Güve denilince akla ilk gelen güveler dışında güvelerden olan tırtıllarda akılda kalıcı olmalıdır. Genellikle ambarlarda çoğalmayı ve üremeyi hedefleyen bu tırtıllar manevi olarak ciddi zarar vermektedir. Güve ilaçlama işlemleri ile yapılan çalışmalarda kesin sonuç almak kaçınılmazdır.

Güveler evlerimiz başta olmak üzere pek çok yerde karşımıza çıkabilen canlılardır. Genellikle mutfaklarınızda fark ettiğiniz küçük gri renkte ve sineğe benzemeyen bu canlılardan her biri birer güvedir. Bu tür canlılar uzun süre camlarınız kapalı olmasına rağmen ansızın evlerinizde karşınıza çıkabilmektedir. Birçok kişi bu tür haşereleri bir kelebeğe benzetir ve önemsemesi çok ciddi olan bu canlıyı asla önemsemez.

Güveler gerçekten çok zeki hayvanlardır. Çünkü nerede saklanacaklarını, nerede yaşayacaklarını, nereye yumurtalarını bırakacaklarını ve ne zaman ortaya çıkacaklarını çok iyi bilirler. Bu yüzden insanlar tarafından oldukça geç fark edilirler. Onları fark ettiğinizde ise iş işten çoktan geçmiştir. Çünkü bir anda karşınıza bir yığın halinde çıkabilirler. Yumurtalarını tahıl ürünlerinin üzerine dahi bırakabilen bu canlılar hemen hemen her evde var olurlar. Siz farkına bile varmadan güve yumurtalarını tüketebilirsiniz. Bu durum ise insan sağlığını olumsuz yönde çok fazla etkilemektedir. Fark edildikleri an güve ilaçlama işlemleri uzman ve bu işte fazlasıyla tecrübeli olan kişiler tarafından büyük bir titizlikle uygulanması gerekmektedir. Çünkü bu zeki hayvanlarla başa çıkmanın tek yolu tecrübeden geçmektedir.

Bu işi lider firmalardan daha iyi yaptığını iddia eden merdiven altı çalışan kişiler vardır. Fiyat olarak ise oldukça uygun ücretleri tabi tutarlar. Amaçları ise yalnızca para kazanmaktır. Bu yüzden markasız ve sıradan bir ilaçla çalışmalarını tecrübesiz bir şekilde gerçekleştirirler. Yaptıkları bu bilinçsizce çalışmalar güveleri yok edemeyeceği gibi, sizleri de maddi ve manevi zarara sokmaları onlar için kaçınılmazdır. Bu yüzden merdiven altı çalışan kişilere bu fırsatı vermemenizi önemle rica ediyoruz. Oldukça uygun fiyat aralıklarımızla profesyonel bir işçilik sağlıyoruz. Bilinenin ve tahmin edilenin aksine en uygun fiyatları biz sunuyoruz. Sağlığınızı tehdit altına alan bu canlılarla tek başınıza mücadele etmeyi bir kenara bırakın. Uzman çalışanlarımızla güvelerden kurtulmanın tadını doyasıya çıkarın.

 

Güve İlaçlama

 Güveler Neden Kelebeğe Benzer?

Her iki canlı da aynı familyadan meydana gelir. Bu yüzden birbirlerine benzemeleri çok normaldir. Birbirlerinden ayıran tek özellik ise güveler kelebeklere nazaran küçük, tüylü, renksiz ve mat renkte olmalarıdır. Güveler sandığınız kadar sevimli hayvanlar değillerdir. İnsan sağlığını tehdit eden haşere grupları içerisinde yer alır. Onlardan tamamen kurtulmanın tek yolu ise güve ilaçlama işlemidir.

Güve Çeşitleri Nelerdir?

Özellikle sıcak havaları çok seven bu haşere türünün yeryüzünde yüzlerce çeşidinin olduğunu söylemek mümkündür. Beslenme kaynaklarına göre güve çeşitlerini ayırmak mümkün hale gelmektedir. Gündüzleri çok nadir bir şekilde karşımıza çıkan güveler, bir çeşit güvelerdir. Gece ise karşımıza çıkan ve iş başında olan küçük güveler bitkisel ya da hayvansal gıdalarla beslenirler. İnsanlığı rahatsız eden ve sağlık sorunlarını ciddi tehdit altına alan güveler, bu güvelerden farklıdır. Halı güvesi, elbise güvesi, deri güvesi, zeytin güvesi, odun güvesi insanların yaşam alanlarında bulunan güvelerdir. Her bir güve ayrı ayrı zarar vermekle yükümlüdür. Örneğin elbise güvesi elbiselerinize ciddi zararlar verirken, tahıl güvesi mutfağınızda tahıllarınıza ciddi oranda zarar verir.

Güveler eğer kış yâda yaz ayları fark etmeksizin etraflarda görülmüyorsa, kendilerini bir koza içerisinde saklıyor demektir. Fark edilemeyen güveler insanlar tarafından yok sayılır. Bu yüzden tedbirler gün geçtikçe elden bırakılır. Dolayısıyla güve istilasına uğramak kaçınılmaz hal alır. Bu yüzden güve ilaçlama gerçekten çok önemlidir. Erken önlem almak bu tür sorunları en aza indirir. Güve tehlikesinden korunmak için ara ara evlerimizi ve iş yerlerimizi düzenli ilaçlama yaptırmalıyız. Bunun için lider firmamız her daim hazır beklemektedir. Haşere sorunlarınızı tamamen ortadan kaldırma amaçlı çalışmalarını sürdürmektedirler. Kalıcı ve garantili çözüm sağlamak, firmamız için her daim vazgeçilmezdir. Bunun için çalışmalarını titizlikle sergileyen lider firmamız, müşterilerine kalıcı çözüm sunmanın ayrıcalığını her zaman yaşamaktadır.

Güve İlaçlama En Az 2 Kere Yapılmalıdır.

Giysi ve halı güveleri, giysi güvelerinin larvaları, yün, pamuk ve halı gibi kumaşları yiyerek zarar verir. Yiyecek güveleri, yiyecek veya ‘kiler’ güveleri, mutfaklarda ve kiler depolama alanlarında depolanmış gıda ürünlerini yerler. Kumaşlara verdiği zararı fark ederek güve istilası olduğunuzu anlayacak veya göreceksiniz. Güve İlaçlama için farklı birkaç teknik kullanılır. Güveler için kimyasal arıtma, ilaçlama yapıldıktan sonraki haftalarda tamamen etkilidir. Yumurtalar veya larvalar üzerinde de etkilidir. 2 kez yakın tarihli ilaçlama yapılması sizi güvelerden tamamen kurtarır. Güveler için Güve İlaçlama, aynı gün içinde anında sonuç veren en etkili çözümümüzdür. Isı, yumurtalar da başta olmak üzere yaşam döngüsünün tüm aşamalarında güveleri öldürür, yani tüm izler yok edilir.

GÜVE İLAÇLAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR VE CEVAPLARI

Güve Neden Olur?

Güveler özellikle nemli, havasız ortamda olurlar. Havasız kapalı ortamlarda duran eşyalar güveler için çok iyi yer edinme alanlarıdır. Aynı zamanda birçok haşere türü gibi güvelerde dışarıdan açık pencere ve açık kapılardan evlere girebilmektedir. Açıkta bırakılan un, bakliyat ve diğer besinlerin asla açıkta bırakılmaması gerekmektedir. Güveler için ir çok önemler alınmalı ve buna göre tedbirlerle bir nebzede olsa onları evlerinizden uzak tutabilirsiniz.

 

Güveler Nasıl Yok Edilir?

Güvelerle tek başınıza mücadele etmeniz oldukça zordur. Ama temizlik ve gerekli düzenlemeleri dikkate alarak en azından güve oluşumunu engellemeniz mümkündür. Özellikle mutfak dolap ve giysi dolaplarınızı ayda mutlaka düzenli olarak silmeli ve nemli kalmayacak şekilde çok iyi kurulamalısınız.

Yazlık ve kışlık giysilerinizi kaldırırken mutlaka hava almayacak şekilde yerleştirmelisiniz. Yuva halinde belli bir çoğunluğa ulaşan güvelerle baş edebilmek oldukça zordur. Mutlaka güvelerle etkili bir mücadele için profesyonel olarak ilaçlama yaptırmak en iyi çözüm yolu olacaktır.

 

Evde Niye Güve Olur?

Ev ortamı güveler için en ideal ortamlardır. Özellikle nemli ve havasız olan ortamlarda güveler hemen yer edinmek için bu alanları tercih ederler. Güveler açık pencere ve kapılardan rahatlıkla eve girebilmekte ve evleri istila edebilmektedirler. Farklı birçok güve türü bulunmaktadır. Bakliyat güvesi, tahıl güvesi, un güvesi, yün güvesi gibi pek çok güve türü bulunmakta ve bunlara karşı yönelmektedirler.

Bu güve türleri hemen her türlü yiyecekten ve hatta yünlü eşya ve ipek giysilerden bile beslenebilmektedirler. Evinizde bir güve gördüyseniz bu güvelerin mutlaka ardında birçok güvede vardır. Çünkü güveler tek başlarına yaşam sürdürmezler eşli olarak yaşamaktadırlar. Güveler aynı zamanda çok hızlı üreyen canlı türleri arasında yer almaktadır. Siz farkına varmadan bile sayıları bir anda çoğalabilmektedir. Lütfen bir güve ile ilgili bir sorununuz varsa hemen profesyonel bir destek alarak güve sorununa en hızlı şekilde çözüm bulabilirsiniz.

 

Güve Olmaması İçin Ne Yapmalı?

Evinizde güve oluşmaması ve güvelerin evinize gelmemesi için bir takım belli başlı şeylere dikkat etmeniz büyük önem arz etmektedir. Güveler nemli ve hasız ve kapalı ortamları çok severler. Özellikle bakliyat ve tahıl gibi erzakların asla açıkta bırakılmaması gerekmektedir. aynı zamanda yünlü, ipekli giysileriniz var ise bunları mutlaka hava almayacak şekilde paketlemeniz içerisine özel güve engelleyici ilaçlar koyarak muhafaza etmeniz önemlidir.

 

Güve Kendi Kendine Nasıl Oluşur mu?

Bir güve kendi kendine oluşup birden bire ortaya çıkmaz. O güve yumurtasını oraya bırakan bir güve tarafından oluşturulur. Daha sonra yumurtadan çıkıp gelişen güve ortaya çıkarak gelişimini tamamlar. Birden fazla güve görmeniz zaman içerisinde normalde güveler gün içerisinde çok fazla yumurta bırakmaktadırlar. Bu sebeple güve gördüğünüzde bu güvelerin oluşma süresi ve zamanlaması çok hızlı olmaktadır. Birden fazla güvenin evin farklı odalarında dolaştığını görebilirsiniz.

 

Güveler Neden Eve Gelir?

Güveler için en ideal ortamlar genellikle evler olmaktadır. Kapalı, havasız ve nemli ortamlar tam da güvelerin aramak istediğini en ideal olan yaşama koşulları arasında yer almaktadır. Güveler bu sebeple ilk öncelik olarak evleri tercih etmektedirler. Güvelerin evlerinize gelmemesi için mutlaka evlerinizin pençelerini açık bırakmamalısınız. Evde yer alan bakliyat vb yiyecekleri mutlaka kapalı kutularda muhafaza etmelisiniz.

 

Güve Neyi Sevmez?

Güveler genellikle lavanta, karanfil, defne gibi bitkisel kokuları sevmemekte ve o kokulara karşı rahatsız olmaktadırlar. Güvelerin sevmediği en rahatsız olduğu kokular arasında yer almaktadır. Güvelerden en kesin ve net bir şekilde kurtulmanın yolu kapsamlı olarak yapılacak profesyonel bir ilaçlamadan geçmektedir. Bu profesyonel ilaçlama çalışmasında mutlaka güvelerin sayısına göre ve kapladıkları orana göre ilaçlama tekrarı gerekebilmektedir.

 

Evde Güve Kelebeği Nasıl Yok Edilir?

Evde tek başınıza tek tek güve kelebeğini yakalayarak yok etmeye çalışmanız size gereksiz bir zaman ve fiziki olarak yorgunluğa neden olacaktır. Sizin daha ortada görmediğiniz kadar birçok güvenin evin belirli bölümlerinde konumlandığı ve bunu görmeniz çok zordur. Ciddi bir güve istilası ile karşı karşıya iseniz mutlaka profesyonel bir ilaçlama desteği almanız çok önemlidir. Profesyonel güve ilaçlama ve çok daha fazlası için hemen firmamızla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Güveyi Engellemek İçin Ne Yapmalı?

Güveleri engellemek için genellikle naftalin, talaş, lavanta, defne, karanfil gibi kokular tercih edilmekte ve güveler bu kokuların bulundukları alana fazla yaklaşmamaktadırlar. Güveler bu kokulardan uzak dururlar ancak geçici bir süre bu etki eder. Bu yöntemler güveleri maalesef ki yok etmez, hala evinizin belirli bölümlerinde uçuşan güveleri görmek çok yüksek bir ihtimaldir.

 

Güve Yumurtası Nasıl Yok Edilir?

Güve yumurtasını bulmanız durumunda elektrikli bir süpürge yardımı ile tüm alanı süpürmeniz temizlemeniz büyük öneme sahiptir. Güve yumurta kalıntılarının etrafa saçılmaması için çok daha dikkatli bir şekilde süpürmeniz gerekmektedir. Güve yumurtası her an belli olmayacak şekilde farklı birçok yerden karşınıza çıkabilmektedir. Yine de en etkili ve kesin sonuca ulaşarak güvelerden kurtulmanın yolu profesyonel kapsamlı bir güve ilaçlamasından geçmektedir.

 

Güve Ne Yok Eder?

Güveler birçok şeye zarar verebilmektedir. Çeşitli güve türleri bulunmaktadır. Bu güve türleri arasında un güvesi, bakliyat güvesi, yün güvesi, ipek güvesi, pamuklu güvesi olmak üzere pek çok şey ile beslenen güvelere karşı oldukça dikkatli olmak büyük önem taşımaktadır.

Evinizdeki birçok bakliyatı mahvederler. Aynı zamanda yün ve ipekli giysilerinize zarar verebilirler. Bu sebeple evinizde bir güve gördüğünüz zaman hiç vakit kaybetmeden hemen profesyonel bir destek alarak güve ilaçlaması yaptırmanızı tavsiye etmekteyiz.

 

Güveyi Ne Kaçırır?

Güveyi kesin olarak kaçıran bir şey yoktur. Sadece geçici olarak sabun, limon kabuğu, lavanta, karanfil gibi şeyler geçici olarak uzak tutmaktadır. Güvelere karşı tek çözüm yolu kapsamlı bir ilaçlama çalışmasıdır.

 

Güve Kelebeği Hangi Kokuyu Sevmez?

Güve kelebeği tarçın, karanfil, defne, limon, naftalin gibi kokuları hiç sevmez ve bu kokulardan uzak durmaya çalışır ama bu kokular onları asla yok etmez.

 

Güve Nereye Yuva Yapar?

Güveler genellikle çekmece iç kısımlarına, bakliyatların olduğu bölümlere, mutfak dolap içlerine, yatak köşelerine, bazaların alt kısımlarına olmak üzere çeşitli bu tarz yerlere yuva yapabilmektedir. Güveler ile kesin bir şekilde kurtulmak için mutlaka profesyonel bir ilaçlama çalışması almanızı önermekteyiz.

 

Güve Kelebeğinin Ömrü Ne Kadardır?

Güve kelebeklerinin ömrü 15 ile 20 gün arasında değişmektedir. Bu yaşama koşulları ve beslenme durumuna göre değişmektedir. Güve kelebeğinin farklı koşullarda yaşama ve yumurtlama süreci yaşam kalitesini de etkilemektedir. Güve kelebeği sorunu yaşıyorsanız hiç vakit kaybetmeden firmamız ile iletişime geçerek profesyonel bir destek alabilirsiniz.

 

Güve Kelebeği Zararlı mıdır?

Güve kelebeğinin insana herhangi bir zararı yoktur. Ancak güve kelebekleri bakliyat, un, yün, pamuk ve ipek gibi şeylerle beslenmekte ve bunlara zarar verme eğilimleri vardır. Bu sebeple mutlaka güvelere karşı kapsamlı bir profesyonel ilaçlama çalışmasının yapılması büyük önem taşımaktadır. Haşere kontrol uzmanlarımız ile iletişime geçerek güve kelebeği ilaçlaması için randevu talep edebilirsiniz.

 

Call Now ButtonHEMEN ARA