Güvercin Biti İlaçlama

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Güvercin Biti İlaçlama diğer bir adı ile Kuş Biti İlaçlama konusunda yapılan ilaçlama çalışmaları öncelikle tespit aşamasını gerektirir. Yabani hayvanlar üzerinde oradan oraya seyahat eden güvercin biti evlerinizi dahi istila etmekten hiç çekinmezler. Bu durumla karşı karşıya kaldığınız an kesin ve en etkili çözümü ise firmamız bünyesinde yer alan güvercin biti ilaçlama hizmetinden yararlanmanız olacaktır.

Güvercin ve diğer yabani kuşlar evlerinizin yakın çevrelerinde sık sık dolaşmaya devam ederler. Hatta işleri biraz daha abartıp, evlerinizin balkonuna, cam kenarınıza, bahçenize ve çatınıza yuva yapıp barınmayı tercih ederler. Kuşlar üzerlerinde onların kanı ile beslenen parazitleri taşırlar. Bu bitler yaşamlarını sürdürebilmeleri için kuşların tüy ve etine sıkıca yapışır. Ve çok çabuk üreyen canlılardır. Yakın çevrelerinizde dolaşan kuşlar sayesinde maalesef bu bitlerin istilasına uğramanız, sizler için kaçınılmaz bir hale gelmektedir.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Bu bitler bir anda her yeri sarabilir. İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen bu parazitlerle mücadele etmek sandığınız kadar kolay bir işlem değildir. Bitlerle karşı karşıya kalan kişiler ya kendi yöntemleriyle kurtulmaya çalışırlar ya da bu işte yeteri kadar tecrübe sahibi olamayan merdiven altı kişilerden destek almayı tercih ederler.

Nedeni ise toplum içerisinde çok yaygın bir inanca sahip olan lider ve tecrübe sahibi olan firmaların fiyatlarının çok yüksek olduğunu düşünmektir. Oysaki bu yaygın inanış tamamen asılsızdır. Oldukça uygun ve yüksek kalite ilaçlarımızla haşere sorunlarınızı tamamen ortadan kaldırıyoruz. Bilinçsizce yapılan her bir işlemin sonucu gerçekten çok kötü sonuçlarla sonuçlanmaktadır. Çünkü hemen hemen yeryüzünde var olan tüm haşereler çok çabuk üreyen canlılardır. Sayıları önlem alınmadığı takdirde dünyanın her yerini sarabilir.

Oldukça tehlikeli ve itici olan bu canlılarla mücadele etmek gerçekten çok zordur. Bu yüzden yapılan her bilinçsizce işlem onları yok etmek yerine, sayılarını daha da fazla artırmaya yönelik yapılmaktadır. Dolayısıyla sonuç ise her zaman kötü bir sonuçla sonuçlanır. Bu durum maalesef firmamız çalışanlarını da büyük sıkıntıya sokmaktadır.

Çünkü bilinçsizce yapılan ilaçlama da haşereler ölmek yerine yer değiştirir. Ve asıl var oldukları üredikleri yuvaları bir anda terk eder. Orada kalan larvalar yumurtadan çıkar. Yeni yuvaya düzen kurmak için yeni larva ve yavrular bırakırlar. Böylece yok olmak yerine daha da çoğalmayı başarırlar. Firmamız bu durumların önüne geçmek için doğru mekânda doğru ilaçlama işlemini gerçekleştirerek, sorunları tek seferde çözmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirir. Bu yüzden haşerelerle mücadelede uzman destek almak şarttır.

 

Güvercin Biti İlaçlama

Güvercin Biti İlaçlama Hizmeti

Güvercin biti ilaçlama hizmeti ile siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini %100 sağlamanın ayrıcalığını her daim yaşıyoruz. Lider firmamızın uzman çalışanları ile bitlerin ve tüm haşerelerin kökünü kurutuyoruz. Yaşam alanlarınızın hemen hemen her yerinde yer alan ve ciddi sağlık sorunlarına yol açan bitlerden sizleri kalıcı olarak kurtarıyoruz.

Bitler hayatımızda sık sık karşılaştığımız en itici hayvanlardan biridir. Özellikle kümes hayvancılığıyla uğraşan kişilerin çok sık karşılaştığı bir durumdur. Bu insanlar sık sık bitlerle mücadele etmek zorunda kalırlar. Nedeni ise bitleri fark ettikleri an kendi ilaçlama yöntemlerini kullanmalarıdır. Oysa yapılan her bir işlem her zaman başından sonuna yanlış yapılır. Bu durum sonucu ise bitler sık sık istila olarak karşılarına çıkmaya devam eder. Güvercin biti ilaçlama işlemlerimiz ile bu sorunla sık sık karşılaşmanız neredeyse imkânsız bir hale gelir. Çünkü işlerinde yeterince tecrübe sahibi olan çalışanlarımız profesyonel işçilik çıkarmaktadır.

Güvercin biti ilaçlama işlemleri yapılmadan hemen önce bitlerin bulundukları yer ve yakın çevreli mutlaka özenle gözlemlenmelidir. Çünkü her ne kadar bitler toplu olarak karşınıza çıksa da yakın çevrelerinde mutlaka bitlere rastlamak mümkündür. Yalnızca istila alanı değil, tüm alan ilaçlanmalıdır. Bu sayede olabilecekleri her yerde imha edilirler.

Kalıcı ve kesin çözüm için ilaçlama esnasında ki ilaç kalitesi, yapılan işçilik kadar önemlidir. Çünkü sıradan ve markası ne olduğu bilinmeyen bir ilaçla çalışıldığında olumlu sonuç almak neredeyse imkânsızdır. Bu yüzden ilaçlama işlemi yapan bir firmanın tüm donanımlara sahip olması gerekir. Firmamız tüm donanımlara sahiptir. Yüksek kalite ilaçlarımız sağlık bakanlığı onaylıdır. Ve bir o kadar da etkilidir. Tek bir ilaçlama da bile %100 sonuç elde etmek mümkündür. Haşere sorunlarınızda zamanınızı ve paranızı hiçbir zaman boşa harcamayın.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Güvercin Biti İlaçlama İle İlgili Soru ve Cevaplarınız

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Güvercin Biti Nasıl Geçer?

Güvercin biti pek çok farklı yolla evimize girebilmektedir. Özellikle evlerin pencere kenarlarından, balkonlardan güvercin bitleri girebilmektedir. Özellikle dışarıda güvercinlerin durduğu alanlarda güvercin biti olması çok yüksek bir ihtimaldir. Güvercin biti her açık olan pencere ve kapıdan girebilmektedir. Güvercin bitlerinden kurtulmanın tek yolu profesyonel ve kapsamlı yapılacak olan ilaçlama ile mümkündür.

 

Güvercin Biti Nasıl Yok Edilir?

Güvercin bitini tek başınıza yok etmeniz oldukça zor bir süreçtir. Güvercin bitinden kurtulmanın tek yolu profesyonel ve kapsamlı yapılacak bir ilaçlama çalışması ile mümkündür. Kuşların yoğun olarak yer aldığı hemen her alanda kuş bitlerine rastlamak mümkündür. Kuş bitlerinden en hızlı şekilde kurtulmak için mutlaka profesyonel ilaçlamanın yapılması gerekmektedir.

 

Güvercin Biti Evden Nasıl Temizlenir?

Güvercin bitini evden temizlemeye kalkışmak oldukça zahmetli ve çok uzun süren bir işlemdir. Tek başınıza yapamayacağınız kadar zor ve süreç alan bu işlemde profesyonel bir destek alarak bu işlemden hızlıca kurtulmak mümkündür. Özellikle kuş bitleri saçaklardan, balkonlardan, pencere kenarlarından, pencere önüne konan kuşlar aracılığı ile kuşların üzerinden düşen kuş bitleri direk evimize girerler.

Çok hızlı çoğalan bu güvercin bitleri evinizi hemen kaplayabilirler. Güvercin bitleri gözle görülemeyecek kadar küçük canlı varlıklardır. Güvercin bitleri çok hızlı bir şekilde hareket ederek bir yerden diğer yere zıplayarak geçerler. Güvercin bitleri uçmazlar, zıplayarak istedikleri yere ulaşırlar. Eğer evinizde güvercin biti olduğundan şüpheleniyorsanız hiç vakit kaybetmeden haşere uzman kontrol ekimizden destek alarak bilgi alabilirsiniz.

 

Evi Güvercin Biti Sardı Ne Yapmalı?

Öncelikli olarak güvercin bitinin tüm evini sardığını düşünüyorsanız, tüm evi süpürmeli, tül perde, çarşaf, örtü gibi pek çok tekstil ürününü yıkamalısınız. Daha sonrasında profesyonel bir ilaçlama ekibinden destek almalı ve planlı bir şekilde tüm evi ilaçlatmalısınız. Haşere kontrol ekibimiz öncelikli olarak güvercin bitinin nereden geldiğini tespit etmekte daha sonra evin hangi bölümlerine yoğunlaştıklarını tespit ederek buna göre bir çalışma gerçekleştirerek başarılı ve sistemli bir şekilde ilaçlama çalışmalarına başlamaktadır.

Bazı güvercin biti ilaçlamalarında sadece tek bir seans ilaçlama ile başarılı sonuçlar alınabildiği gibi, güvercin bitinin yoğunluğuna göre bu ilaçlama süresi 2 veya 3 seansta sürebilmektedir. Profesyonel bir ilaçlama ile güvercin biti sorunundan en hızlı şekilde kurtulabilirsiniz.

 

Güvercin Biti Nerede Yaşar?

Güvercin bitleri kumru, güvercin, kanatlı kuş türlerinin üzerine yaşamlarını sürdürmektedirler. Tek yaşam alanı bu kanatlı hayvanların derileridir. Bu kanatlı hayvanların kanı ile beslenirler ve burada yaşamlarını sürdürürler. Güvercin bitleri bir güvercinde yeteri kadar beslendiği zaman yeni konak arayışı içerisine girmektedir.

Kanatlı başka kuş türlerine geçiş yaparak buradan beslenmeye devam etmektedir. Güvercin bitleri çok hızlı geçiş yaparak beslenme evre ve sürelerini değiştirmektedirler. Evinizde güvercin biti sorunu olduğunu düşünüyorsanız, haşere uzman kontrol ekibimize ulaşarak hemen keşif talebinde bulunabilirsiniz.

Haşere kontrol ekibimiz evinize gelerek gerekli tüm titiz incelemeleri yaparlar, daha sonrasında tespit edilen haşere türü, haşere yoğunluğu ver kapladıkları alan olmak üzere tüm detaylar ışığında ilaçlama takvimi oluşturulmakta ve fiyatlandırma çıkarılmaktadır. Güvercin biti sorunu asla ihmal edilmemesi gereken bir haşere sorunudur. En hızlı şekilde çözüme kavuşturulmalı ve yok edilmesi gerekmektedir. Zamanında ilaçlama müdahalesi gerçekleşmezse güvercin biti sorunu çok daha hızlı bir şekilde çoğalarak artmaya devam etmektedir.

 

Balkonda Güvercin Biti Nasıl Yok Edilir?

Balkonda güvercin biti olduğunu düşünüyorsunuz ve bu sorun ile daha önce hiç karşılaşmadınız, o zaman mutlaka alanında uzman haşere kontrol ekibinden destek alarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Güvercin birlerinin en çok yer aldığı alanlardan biridir balkonlar, güvercinler balkon kenarlarında oturmayı ve buralarda vakit geçirmeyi çok severler. Güvercinlerin yoğun olarak vakit geçirdikleri alanlarda güvercin bitleri olma durumu çok fazladır.

Bu sebeple güvercinleri mümkün olduğu kadar evlerinizin pencere kenarları ve balkon bölümlerinden uzak tutmanız gerekli bir önlem olarak düşünülmektedir. Balkonda güvercin bitinin temizlenmesi için öncelikli olarak güvercinlerden uzak tutulması gerekmektedir. Eğer balkonunuzda bir güvercin biti ilaçlaması yaptırdıysanız, gelen güvercinler tekrar güvercin biti tehlikesi oluşturabilecektir.

 

Güvercin Biti İnsandan Nasıl Temizlenir?

Güvercin bitleri özellikle odada bakılan kuşlar, pencereye konan güvercin ve kumrular balkonda, banyodaki havalandırmadan, mutfak havalandırmasına kadar konan kuşlar bitlenmeye neden olurlar. Duvar üzerinden veya pencereler aracılığı ile evin içerisine kısa sürede ulaşarak tüm odalara yayılabilirler. Her yerde gezinerek çok can sıkıcı bir duruma sebep olurlar. İnsanlar üzerinde dolaşabilmekte ve ısırabilmektedirler.

Güvercin bitleri insanlardan beslenmezler ancak insan üzerinde dolaşarak ısırmakta ve alerjik reaksiyonlara neden olmaktadırlar. Özellikle evinizde bebek, çocuk ve yaşlılar varsa bu durum çok riskli olabilmektedir.  Güvercin bitlerini tek tek tespit ederek öldürmeye çalışmak çok zor bir süreçtir. Bu güvercin bitlerinden tek kurtuluş yolu profesyonel bir ilaçlamadan geçmektedir.  Mutlaka profesyonel bir haşere kontrol ekibinin güvercin biti olan alana gelerek gerekli tespitleri yapması ve bir ilaçlama takvimi çıkarması gerekmektedir.

Güvercin bitlerinin yapılan ilaçlama sonrasını takibine birkaç gün sonra tekrar kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu kontrol sonrasında güvercin bitleri hala devam ediyorsa ikinci bir ilaçlama çalışması yapılmalıdır. Güvercin bitinden doğal yollarla kurtulma gibi bir durum maalesef ki bulunmamaktadır. Güvercin biti sorunu ile karşı karşıya iseniz hiç vakit kaybetmeden profesyonel ilaçlama ekibini arayarak hemen destek alabilir ve bu sorundan kurtulabilirsiniz.

 

Güvercin Biti İnsana Zarar Verir mi?

Güvercin bitlerinin insanlara karşı bilenen bir zararı bulunmamaktadır. Güvercin bitleri sadece güvercin ve kanatlı kuşların derilerinde yaşarlar ve buradan beslenirler. Güvercin bitleri insanlardan beslenmezler, ancak insanları rahatsız edebilirler ve ısırma durumları mevcuttur. Güvercin bitlerinin insanları ısırdıkları alanda kırmızı nokta şeklinde döküntüler görülür ve aşırı bir kaşıntı hissi vermektedir.

Özellikle alerjik bünyeli kişilerde bu ısırıklar ciddi alerjik reaksiyonlara sebep olmaktadır. Bu durumda eğer evinizde bebek, çocuk ve yaşlı olmak üzere alerjik bünyeli kişiler varsa hiç vakit kaybetmeden profesyonel bir ilaçlama yaptırarak güvercin bitlerinden kurtulmalısınız. Güvercin bitleri ile en kesin ve net sonuç profesyonel ilaçlamadan geçmektedir.

Bu bit çeşitleri birden bire çok hızlı bir şekilde çoğalarak evlerin tüm odalarına hızlı bir şekilde yayılma eğilimi göstermektedirler. Güvercin bitleri insanlarla beslenmezler, ancak kaşıntı ve ısırma gibi rahatsızlıklara neden olurlar. Güvercin biti olduğu şüphesini yaşıyorsanız vakit kaybetmeden haşere kontrol uzman ekibimizden keşif talep ederek bu sorunu netleştirebilirsiniz.

 

Güvercin Biti Ne Kadar Yaşar?

Her haşere türünde olduğu gibi güvercin bitlerinin de yaşam evresi bulunmaktadır. Güvercin bitleri yumurtlayarak çoğal bir bit türüdür. Güvercin bitlerinin yaşam evresi dört aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalarla birlikte güvercin bitleri larva olarak tabir edilen yumurta sürecinden çıkışı ile birlikte 21 gün içerisinde olgunlaşmaktadırlar.

Güvercin biti ortalama 90 gün boyunca yaşamaktadır. Tabi bu yaşam süresi güvercin bitinin bulunduğu ortam ve koşulla alakalı olmak üzere değişebilmektedir. Güvercin bitinin hangi alandan eve giriş yaptığı hangi alanlarda yoğunluk gösterdikleri ve ne kadar süre boyunca evde vakit geçirdikleri hepsi ilaçlamada planlamasında bilinmesi gereken durumlardır. Lütfen ilaçlama yaptırmadan önce bu bilgileri doğru verdiğinizden emin olunuz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Başa dön tuşu
Call Now ButtonHEMEN ARA