Bilgi Bankası

İlaçlamada Kullanılan Kimyasallar

Ev, işyeri, fabrika, catering, lokanta, otel, ana okulu vb. toplum sağlığı bölgelerinde ilaçlama firmalarının sağlık bakanlığı onaylı biosidal ürün kullanması zorunludur. İlaçlama yapacak firmanın il sağlık müdürlüğü tarafından verilen biosidal ürün uygulama izin belgesi olması ve ilaçlama teknikerinin biosidal ürün uygulayıcı belgesi olmak zorundadır. Bu iki belge gerek sizin sağlığınızın korunması ve aldığınız hizmetin kalitesini arttırır.

Evimi ilaçlatacağım, hangi kimyasallar kullanılıyor?

Firmamız Sağlık bakanlığının onayladığı biosidal ürünler kullanmakta ve bunun dışına çıkmamaktadır. Ayrıca evinizde kullanılan ileri düzey ilaçlama yöntemleri sağlık bakanlığının yönlendirmesi doğrultusunda seçilir ve uygulanır. Şikayet edilen haşere türüne göre kimyasal seçimi yapılır. İlaçlama öncesi ve sonrası teknikerimiz tarafından dikkat edilmesi gerekn hususlar tarafınıza anlatılmaktadır.

İlaçlama sonrasında iz kalacak mı?

Ev ilaçlaması sonrasında ya da ilaçlama sırasında kullandığımız kimyasalların herhangi bir aşındırıcı ya da iz bırakıcı etkisi bulunmamaktadır. Alana bağlı özel durumlar bu kapsam dışında kalır. Kullandığımız kimyasallar çoğunlukla bazik içeriktedir. Bazı temizlik malzemeleriyle etkileşim sonucu beklenmeyen reaksiyonlar görülebiliyor. Bu durum teknikerlerimizin belirttiği temizlik şart ve hususlarına uymadığınız durumda karşınıza çıkabilir. İlaçlama sonrası temizlik duru su ve organik sirke ile tavsiye edilir.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonHEMEN ARA