İş Yeri İlaçlama

İş Yeri İlaçlama

İş yeri ilaçlama başlı başına hassas olunması gereken bir konudur. İş yerlerimiz neredeyse evimiz kadar vakit geçirdiğimiz ortamlarımızdır. Hatta günümüzün büyük bir kısmını aktif bir şekilde iş yerlerimizde geçiririz. İş yerleri haşerelerin ve kemirgenlerin en çok barındıkları yerlerden biridir. Bu yüzden iş yerimiz başta olmak üzere birçok farklı mekânlarda ısrarla karşımıza çıkmaya devam ederler. En küçük işletmelerde dahi iş yoğunluğu sebebi ile en az iki kişi aynı ortamda çalışmak zorunda kalmaktadırlar.

Büyük işletmeleri ele alacak olursak eğer bu sayılar 100 leri ve hatta 1000’ leri bulabilir. Bu kadar insanın aynı ortamı paylaşması, sağlığımız için elbette tehlikelidir. Tüm bunların yanı sıra birde bu mekânlarda diledikleri gibi gezinen, üreyen ve barınan canlılar var olmaktadır. Özellikle gıda sektöründe var olan işletmelerde çok sık karşımıza çıkmaktadırlar. Yaymış olduğu mikrop ve yumurtalarla sağlığımızı fazlasıyla tehdit ederlerken, görüntüleriyle de psikolojik olarak bizleri etkilemeye büyük bir hızla devam etmektedirler. Özellikle gıda işletme iş yerlerinde yüksek oranda barınan bu canlılar, tüketim sayesinde bütün insanlığın sağlığını ciddi oranda tehdit etmeye devam etmektedirler.

İlaçlama işlemleri lider firmalar için oldukça gereklidir. Çünkü marka gıdaların üretim aşamaları rakip firmalara kıyasla eksiksiz ve kusursuz olmalıdır. İş yerlerinde rastlanan tek bir haşere türü bile, o firma ve markayı bir anda yerle bir edebilir. Bu yüzden iş yerlerinin temizliği ve bakımı oldukça önemlidir. Tüm bunların yanı sıra bazı gıda sektörleri dünya çapında iş yapmaktadırlar. Hem yurt içi hem de yurt dışı çalışmalarını aralıksız sürdürmektedirler. Bu yüzden insan sağlığını korumak adına lider iş yerlerinin temiz ve bakımlı olması en önemli etkenlerden biridir.

Bunun için bu iş yerlerinin sık sık ilaçlanıp dezenfektan edilmesi gerekmektedir. Firma olarak tüm donanımlara sahip şekilde yerimizi almaktayız. İş yerlerinizi kapsamlı detaylarla inceleyerek, çalışmalarımıza başlamaktayız. Çok temiz ve hiçbir haşere belirtisi olmayan işletme sahipleri bile sık sık ilaçlama işlemlerini iş yerlerine yaptırmaları gerekir. Çünkü haşereler çok sinsi canlılardır. Hiçbir belirti vermeden sizinle yıllarca yaşayabilirler. Varlıklarını gözlemleyemediğiniz haşerelerin, yaymış oldukları mikroorganizmalara maruz kalmanız maalesef kaçınılmazdır. Bu yüzden iş yeri mekânlarının düzenli bir şekilde uzman ekip tarafından geniş çaplı ilaçlanması ve dezenfektan edilmesi gerekmektedir.

İş Yeri İlaçlama Fiyatı

İlaçlama fiyatları mekâna ve haşere türüne göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden kabaca bir fiyat belirlemek doğru sonucu sizlere vermeyecektir. İş yerleri ilaçlama işlemleri yapılırken iş yerinin hangi sektör üzerine olduğu da fiyat aralıklarını belirleyen önemli etkenlerden biridir. Özellikle iş yeriniz gıda sektörü üzerine ise ilaçlama işlemi mutlaka profesyonelce yapılmalıdır. Maalesef günümüzde merdiven altı çalışan pek çok kişi bu sektörde yerini almaktadır. Oldukça uygun fiyat aralıkları belirten bu kişiler, tek bir ilaç türü ile ve oldukça kalitesiz malzemelerle rast gele tecrübesiz bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmektedirler.  İş yeri sahipleri de çoğunlukla lider firma yerine bu merdiven altı çalışan kişileri tercih ederler.

Bu kişiler çalışmalarında hiçbir tecrübeye sahip değillerdir. Ellerine aldıkları ilaç pompasıyla rast gele ilaçlama işlemlerini bilinçsizce sergilerler. Bu da iş yeri sahiplerine ya geçici çözüm sağlar ya da var olan haşerelerin sayısını olduğundan çok artırmaya başlarlar. Sonuç ise hem maddi hem de manevi hayal kırıklığıdır. Bu insanların yapmış oldukları bilinçsizce çalışmalar, biz lider firmalarında zor olan işlerini daha da zorlaştırmaktadırlar. Yanlış bir ilaçlama haşere sorunlarının giderilmesinde asla etken rol oynamaz. Bu yüzden her eline ilaç pompası alan kişi işinin ehli değildir. Firmamız bünyesinde yer alan personellerimizin her biri tam eğitimlidir.

Bu konuda her biri gerekli tüm eğitimlerini başarı ile tamamlamış, işlerinde fazlasıyla uzmanlaşmışlardır. Bu yüzden işlerinde ki başarı ve %100 müşteri memnuniyeti güvenimizin ve garantimizin ışığı olmaya devam etmektedir. Çalışmalarımızın en başında daima müşteri memnuniyeti yer almaktadır. İlk olarak hedefimiz her daim müşteri memnuniyetini sağlamaktır. İşini çok seven güler yüzlü ve işinde oldukça ilgili ekip arkadaşlarımızla farkımıza fark katmaya devam ediyoruz. Bu yüzden firmalar arasında en seçkin ve gözde firma olmanın gururunu her daim yaşıyoruz. Haşere sorunlarına karşı çözüm odaklı çalışıyoruz.

 

İş yerlerinde haşere ve kemirgenler başlıca sorunlar arasındadır. Çözüme kavuşmayan sorunlar istila boyutunu arttırmakta ve önüne geçilmesi zor durumları açığa çıkartmaktadır. Firmamıza ait İkitelli – Heskoop Sanati sitesinde bulunan kapalı alanda ve Silivri’de bulunan açık laboratuvar ortamında, ülkemizde nadir karşılaşılabilecek haşere ve kemirgen istila ortamları oluşturulup, çeşitli yollarla sorunun üstesinden gelebilecek koşullar aranmaktadır.

Hassasiyet ile yürüttüğümüz bu çalışmalar, müşterilerimizin kısa sürede haşere çözümlerinin sağlamasına yönelik büyük fayda sunmaktadır. İş yerlerinde haşere sorunlarının çözülmemesi ve önüne geçilememesindeki en büyük faktör, firmaların veya şahısların amatör uygulamasından kaynaklanır. İş yerlerinde gıda ve sanayi üretimi var ise kesinlikle amatör kimyasal ürün ve ekipman kullanılmamalıdır. Çünkü bu tarz iş yerlerinde oluşan haşerelerin bağışıklık sistemi gelişmiştir.

Örnek olarak insanlar için grip aşılarını düşünelim. Grip aşılarında düşük miktarda virüs enjekte edilir. Bu da insanların bağışıklık sistemini güçlendirerek, daha yüksek enfeksiyon riskini ortadan kaldırmayı hedefler. Amatör kimyasal haşere ve fare ilaçları, üretim alanlarında yaşayan haşereler içinde aynı durumu oluşturur. Sinir sistemi ve bağışıklık sistemi kuvvetlenen haşere ve kemirgenler hiç bir kimyasal ilaca cevap vermeyebilirler. Bu sebeple haşere ilaçlamasında çok dikkat edilmeli ve ileride telafisi çok zor olacak durumların önüne geçilmelidir.

Haşerenin cinsi ve bağışıklığı ne kadar güçlü olursa olsun kısa sürede yok olmasını sağlarız. Devamında oluşmamasını sağlayacak önlemlerini alırız. Kısaca başarı öykülerimiz;

 • Marmara Üniversitesi – Göztepe Kampüsü
  Okulun binalarından birinde yüksek derecede pire sorunu oluşmuştu. Bizden önce 17 firma müdahale etmiş fakat sonuç alınamamıştı. Firmamız 2 hafta kadar kısa bir sürede tüm sorunu ortadan kaldırmıştır.
 • Süpermarket – Beşiktaş
  8 ay kadar hamam böceği istilasına maruz kalınmıştır. Çok sayıda firma ve müşterimiz çeşitli yöntemlerle müdahale etmiş fakat sonuç alınamamıştır. Firmamız oluşturduğu yöntemle 3 kez müdahale ederek sorunu 9. günde haşereleri tamamen bitirdi. Firma bilgileri iş hassasiyeti bakımından belirtilmemiştir.
 • Şirvan Halı – Kadıköy
  Halı sorununun başlıca kaynağı güvelerdir. Firmamın uzun süreli iş tecrübesinde, güve sorununu ortadan kaldırmayı başaramamıştır. Firmamız kısa sürede sorunu bitirmiş ve yıl içinde yapılan sadece 2 uygulama ile kontrol sağlanmıştır.
 • Doğan Ticaret – Bayrampaşa
  Sorun fare. Müşterimiz firması kurulduğundan beri aynı sorunu yaşamakta olduğunu ve ürünlerinin sürekli tahrip olduğunu belirtmiştir. Firmamız tüm önemleri alarak ve gerekli uygulamaları gerçekleştirerek sorunu tam olarak bitirmiştir. Periyodik olarak kontrol altında tutulan alana 23.01.2009 tarihinden beri hiç fareye rastlanmamıştır.

İş Yeri İlaçlama

ÇEŞİTLİ SEKTÖRLERE HAŞERE MÜCALEMİZ

Uygulama yaptığımız çeşitli sektörlerde, bu güne kadar çok sayıda değişik sorunla karşılaştık. Bu güne kadar yaptığımız tüm işlerde sorun ne olursa olsun sonuçsuz kalmadı. Büyük – küçük müşteri gibi amatörce bir davranışı asla sergilemedik. Firmamızı ayakta tutan bunlar gibi çok fazla unsur bulunmaktadır. Firmamız başlıca haşere sorunu yaşayan; fırınlar, lokantalar, alışveriş merkezleri, çöp toplama ve geri dönüşüm merkezleri, gemiler, sanayi imalathaneleri gibi sektörlerde çok sayıda başarı sağlamıştır.

Call Now ButtonHEMEN ARA