İşyeri İlaçlama

İş yerlerinde haşere ve kemirgenler başlıca sorunlar arasındadır. Çözüme kavuşmayan sorunlar istila boyutunu arttırmakta ve önüne geçilmesi zor durumları açığa çıkartmaktadır. Firmamıza ait İkitelli – Heskoop Sanati sitesinde bulunan kapalı alanda ve Silivri’de bulunan açık laboratuvar ortamında, ülkemizde nadir karşılaşılabilecek haşere ve kemirgen istila ortamları oluşturulup, çeşitli yollarla sorunun üstesinden gelebilecek koşullar aranmaktadır.

Hassasiyet ile yürüttüğümüz bu çalışmalar, müşterilerimizin kısa sürede haşere çözümlerinin sağlamasına yönelik büyük fayda sunmaktadır. İş yerlerinde haşere sorunlarının çözülmemesi ve önüne geçilememesindeki en büyük faktör, firmaların veya şahısların amatör uygulamasından kaynaklanır. İş yerlerinde gıda ve sanayi üretimi var ise kesinlikle amatör kimyasal ürün ve ekipman kullanılmamalıdır. Çünkü bu tarz iş yerlerinde oluşan haşerelerin bağışıklık sistemi gelişmiştir.

Örnek olarak insanlar için grip aşılarını düşünelim. Grip aşılarında düşük miktarda virüs enjekte edilir. Bu da insaların bağışıklık sistemini güçlendirerek, daha yüksek enfeksiyon riskini ortadan kaldırmayı hedefler. Amatör kimyasal haşere ve fare ilaçları, üretim alanlarında yaşayan haşereler içinde aynı durumu oluşturur. Sinir sistemi ve bağışıklık sistemi kuvvetlenen haşere ve kemirgenler hiç bir kimyasal ilaca cevap vermeyebilirler. Bu sebeple haşere ilaçlamasında çok dikkat edilmeli ve ileride telafisi çok zor olacak durumların önüne geçilmelidir.

Haşerenin cinsi ve bağışıklığı ne kadar güçlü olursa olsun kısa sürede yok olmasını sağlarız. Devamında oluşmamasını sağlayacak önlemlerini alırız. Kısaca başarı öykülerimiz;

 • Marmara Üniversitesi – Göztepe Kampüsü
  Okulun binalarından birinde yüksek derecede pire sorunu oluşmuştu. Bizden önce 17 firma müdahale etmiş fakat sonuç alınamamıştı. Firmamız 2 hafta kadar kısa bir sürede tüm sorunu ortadan kaldırmıştır.
 • Süpermarket – Beşiktaş
  8 ay kadar hamam böceği istilasına maruz kalınmıştır. Çok sayıda firma ve müşterimiz çeşitli yöntemlerle müdahale etmiş fakat sonuç alınamamıştır. Firmamız oluşturduğu yöntemle 3 kez müdahale ederek sorunu 9. günde haşereleri tamamen bitirdi. Firma bilgileri iş hassasiyeti bakımından belirtilmemiştir.
 • Şirvan Halı – Kadıköy
  Halı sorununun başlıca kaynağı güvelerdir. Firmamın uzun süreli iş tecrübesinde, güve sorununu ortadan kaldırmayı başaramamıştır. Firmamız kısa sürede sorunu bitirmiş ve yıl içinde yapılan sadece 2 uygulama ile kontrol sağlanmıştır.
 • Doğan Ticaret – Bayrampaşa
  Sorun fare. Müşterimiz firması kurulduğundan beri aynı sorunu yaşamakta olduğunu ve ürünlerinin sürekli tahrip olduğunu belirtmiştir. Firmamız tüm önemleri alarak ve gerekli uygulamaları gerçekleştirerek sorunu tam olarak bitirmiştir. Periyodik olarak kontrol altında tutulan alana 23.01.2009 tarihinden beri hiç fareye rastlanmamıştır.

ÇEŞİTLİ SEKTÖRLERE HAŞERE MÜCALEMİZ

Uygulama yaptığımız çeşitli sektörlerde, bu güne kadar çok sayıda değişik sorunla karşılaştık. Bu güne kadar yaptığımız tüm işlerde sorun ne olursa olsun sonuçsuz kalmadı. Büyük – küçük müşteri gibi amatörce bir davranışı asla sergilemedik. Firmamızı ayakta tutan bunlar gibi çok fazla unsur bulunmaktadır. Firmamız başlıca haşere sorunu yaşayan; fırınlar, lokantalar, alışveriş merkezleri, çöp toplama ve geri dönüşüm merkezleri, gemiler, sanayi imalataneleri gibi sektörlerde çok sayıda başarı sağlamıştır.

Call Now ButtonHEMEN ARA