Zararlı Rehberi

Kara Sinek

Kara sinekler insanların kanları ile beslenen üzerinde binlerce mikrop bulunduran ve bu mikropları insanlara bulaştıran hastalık taşıyıcı zararlı bir haşeredir. Sineğin boyu yaklaşık olarak 1 cm dir. Sinekler en önemli özelliklerinden biride ani olarak hareket etmeleridir, insana göre ani hareket kabiliyeti 10 kat daha fazladır.
Karasinekler çok hızlı üreyen haşerelerdir. Bir defa üremede yaklaşık olarak 100 ün üzerinde yumurta bırakabilen sinekler 25 derece bir sıcaklıkta 10 saat içinde yumurtadan çıkarlar ve bir sinek ölene kadar 800 ile 1000 arasında yumurta bırakabilirler. Sinekler özellikle sıcak havalarda hızlıca üreyen ye yetişen canlılardır, sıcak havalarda üreyen sinek canlısı evlerimize gelerek besin elde etmek isterler yemeklerimizin üzerine konarak salya ve dışkılarını bırakabilir ve insan kanı ile de beslenebilir. Sinekler ayaklarında bile 20 milyondan fazla mikrop barındıran böceklerdir ve konduğu yere kesinlikle mikrop bulaştırır.
Karasinekler üredikten sonra sürekli olarak pis yerlerde yaşadıkları için üzerinde mikrop biriktirirler daha sonra şeker oranın da düşme olan  sinekler şeker ihtiyacı hisseder ve insanların yaşam alanlarına yönelir. Daha sonra konduğu yere mikrop bulaştıran ve kan emerek hastalık taşıyan sinekler verem, dizanteri, çocuk felci, kolera, dizanteri hastalıklarıda bulaştırır.

Karasinek ilaçlama ve sinekler ile mücadele

Karasinek böceği bilindiği gibi pis lağım sularından ve çöplüklerden gelerek üzerinde taşıdığı binlerce mikrobu insanların besin maddelerine bulaştırarak hastalık sahibi olmamızı sağlayan çok zararlı bir haşeredir. Sinekler çok hızlı üreyen bir böcek türü olduğu için mücadelesi de oldukça zordur. Kara sinek haşeresi ile mücadele için kesinlikle kara sinekleri ilaçlamak gerekmektedir. Bu böcekler ile bireysel mücadele oldukça zor iştir. firmamız karasinek ilaçlama konusunda oldukça tecrübeli ve profesyoneldir. Karasineklerin yuvaları ve yumurtalarını koyduğu yeri tesbit ederek teknik bir ilaçlama uygulaması yapmaktayız. Karı sinek ilaçlama için bizi arayın garantili e ekonomik ilaçlama ile yüzünüzü güldürelim…

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Call Now ButtonHEMEN ARA