Karınca İlaçlama

Karınca İlaçlama

Karınca İlaçlama yaparken bu canlıların ne kadar istilacı bir haşere türü olduğuna vurgu yapmamızda yarar bulunmaktadır. Sosyal yaşam alanlarımızın her yerine dâhil olan bu canlılar insanları fazlasıyla rahatsız etmektedir. Yiyeceklerimize ortak olmak onların yaşam tarzıdır. Yiyecek için her ortamda gezinen bu karıncalar insan sağlığını fazlasıyla tehdit etmektedir. Karınca ilaçlama işlemlerimiz ile her yerde karşımıza çıkan bu canlıların kökünü kurutuyoruz.

Dış mekânlarda sıkça karşımıza çıkan karıncalar iç mekânlarımız da karşımıza oldukça sık bir şekilde çıkmaya devam etmektedir. Özellikle yaz aylarında evlerimizde, iş yerlerimizde çok sık karşılaşırız. Tek amaçları yiyeceklerimize ortak olmaları olsa da bazen insanların bedenlerinde dolaşıp onları defalarca ısırmayı da tercih ederler. Bu durum ise insan sağlığını olumsuz yönde pek fazla etkiler.

 

Karınca İlaçlama

Karınca ısırığı çok can yakıcı olmasının yanı sıra karıncaların bulaş hastalıkları insan bedenine taşımaları da an meselesidir. Farklı bölgelerde gezinen karıncalar lavabo ve tuvaletler dâhil birçok yerde gezinirler. Bu durum ise bulaş hastalıklara adeta davetiye çıkarır. İnsan sağlığını etkileyen bu canlılar göründükleri kadar sevimli değillerdir.

      Karıncalarla baş etmek kendi yöntemlerinizle neredeyse imkânsızdır. Karıncalarla baş etmenin doğal yollarla kulaktan duyma yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemleri uygulamak karıncaları asla ama asla yok etmemektedir. Yalnızca geçici çözümler sağlamaktadır. Bu yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Karıncaların giriş yerlerine nane yağı sürmek
  • Karıncaların gezindikleri yerlere sarımsak koymak
  • Bulundukları ortamlara kahve telvesi serpmek
  • Gezindikleri yerlere tarçın dökmek
  • Kırmızı pul biber serpmek
  • Giriş ve gezindikleri ortamlara defneyaprağı bırakmak
  • Mısır unu serpmek

Yukarıda yerini alan yöntemler herkes tarafından bilinen ve uygulanan yöntemler olarak bilinmektedir. Ancak bu tür yöntemleri uygulayan kişilerin şikâyetlerinin sona ermesi oldukça kısa sürmektedir. Her ne kadar yukarı da bulunan doğal besinleri karıncalar sevmese de yine de o besinleri geçmenin bir şekilde yolunu bulmaya devam ederler. Ve yalnızca geçici çözüm sağladığınız bu yöntemlerle, karıncalardan tamamen kurtulmanız imkânsızdır.

Firmamız bünyesinde yer alan karınca ilaçlama çalışmalarımızla bu tür istenmeyen canlılardan tamamen kurtulmanız mümkün hale gelmektedir. Çünkü profesyonel ekibimizin uzman çalışmaları ile doğru bir şekilde yapılan ilaçlama ile bu dertlerden tamamen kurtulmanız sizler için kaçınılmaz hale gelecektir. İlaçlama yapmak için karıncaların yuvalarının tespiti çok önemlidir.

Çünkü evlerimizde, iş yerlerimizde kısacası bulunduğumuz her yerde işçi karıncaların yok edilmesi, karıncalarla mücadele de yetersiz kalmaktadır. Kraliçe karınca yuvasında yok edilmediği sürece karıncalar her geçen gün daha fazla bir şekilde karşımıza çıkmaya devam edecektir. Bu yüzden doğru ilaç ve ilaçlama yöntemi çok önemlidir. Mutlaka bu işlem bilirkişi tarafından yapılmalıdır.

 Karıncaların yok edilmesi için marketlerde ve merdiven altlarında çeşitli ilaçlar yer almaktadır. Bu sorunlarla uğraşan kişiler profesyonel yardım almak yerine bu ilaçları alıp kendi başlarına rast gele evlerinde ve iş yerlerinde bilinçsiz bir şekilde ilaçlama yaparak bu canlılardan kurtulabileceklerini ummaktadırlar. Oysa bu yöntemler hem insan sağlığını tehdit eder hem de karıncaların tamamen yok olmasını asla sağlamaz. Bilinçsizce ilaçlama yapan bireylerin birçoğu zehirlenme ile karşı karşıya kalır. İlaçlama işlemi sertifikalı kişiler tarafından yapılmalıdır. Tam donanıma sahip olan firmamızın büyük bir titizlikle yapmış olduğu çalışmalar siz değerli müşterilerimize kalıcı çözüm sağlamaktadır.

Karınca İlaçlama Neden Bu Kadar Gerekli?

Karınca ilaçlama neden bu kadar gerekli sorusuna şu şekilde cevap verelim. Karıncalar insan sağlığı için gerekli olan bazı besinlere ortak olmaktadırlar. Özellikle evlerimizde bulunan karıncalar mutfağımızı resmen istila ederler. Yiyeceklerimizin üzerinde karınca sürülerini görmek bizler için kaçınılmaz hale gelmektedir. Bu durum insanlar tarafından oldukça can sıkıcıdır. Onları yiyeceklerimizin üzerinden temizlemek neredeyse imkânsızdır. Bu tür durumlar can sıkıcı olmanın yanı sıra sağlığımızı da olumsuz yönde çok fazla etkilemektedir.

Hem sağlığımızı hem de psikolojimizi korumanın tek yöntemi ise ilaçlama olarak bilinmektedir. Karınca ilaçlama yöntemi ile karıncalardan kurtulmak mümkündür. Yapmanız gereken tek şey firmamızla iletişime geçerek profesyonel yardım almanız olacaktır. Uzman ekibimiz çalışmalarına başlamadan hemen önce yer tespiti yapmaktadırlar. Karıncaların yuvalarını tespit etmek için çeşitli çalışmalar yaparlar. Yuvaları tespit edilen karıncaların larvaları dâhil kraliçe karınca ve iş karınca dâhil olmak üzere hepsinin kökü ilaçlama yöntemi ile kurutulur. Böylelikle bu sorun tamamen ortadan kaldırılır.

Karınca İlaçlama Fiyatları Hangi Şartlara Göre Belirlenir?

Karıncalar yiyecek aramak için geniş bir yelpazede seyahat edecekler, kurdukları kimyasal izleri takip edecekler ve besin kaynağı etrafında kümelenerek ev ve işyerlerinde baş belası olacaklardır. Dışarıda, topraktaki deliklerin etrafındaki ve dış duvarların tabanındaki küçük toprak yığınları kökenlerini gösterebilir. Farklı koloni sistemlerine sahip oldukları için İlaçlama ile onları yok etmeye çalışmadan önce kesin türü belirlemek önemlidir. Bazı durumlarda, eğer bir koloni dağınıksa, onu çok hızlı bir şekilde yeniden inşa edebilirler ve potansiyel olarak size ilk başta olduğundan daha büyük bir sorun verebilirler. Uyguladığımız  işlemleri, çatlak ve yarıkların püskürtülmesi ve yem döşenmesi, en hızlı sonuçları alır. Karınca yok etme hizmetimiz garantilidir.

KARINCALAR İLE İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR

Karıncalar İle İlgili Kafanızda Soru İşaretleri Kalmayacak
Call Now ButtonHEMEN ARA