Kuş Biti İlaçlama

Kuş Biti İlaçlama

Kuş Biti İlaçlama konusunda en uygun kuş biti ilaçlama fiyatları ve profesyonel kadromuz ile site garantili ilaçlama hizmeti sunuyoruz. Kuş bitleri tavuk, serçe ve güvercin gibi çeşitli vahşi, evcil veya kümes hayvanı kuşlarının kanlarıyla beslenen küçük parazitlerdir. Bu parazitler normalde kuşların üzerinde kalır ve endişe verici bir oranda ürer. Ayrıca yuvalara ve kümeslere bırakılabilirler ve hatta çatılarda, tavanlarda, duvar boşluklarında ve yiyecek aramak için süründükleri diğer alanlarda gelişebilirler. Bu bölgelere özellikle Kuş Biti İlaçlama yapılması gerekir.

Kuş biti 1/64 mm uzunluğundadır, sekiz bacağı ve yumuşak sarı veya yeşil bir gövdesi vardır. Kendilerini konakçılarının kanıyla tamamen beslediklerinde parlak kırmızıya dönerler. Yetişkin bitler 90 güne kadar yaşayabilir. Genellikle ilkbahar ve yaz aylarında aktif olan kuş bitleri, ılık nemli bölgelerde yaşamayı tercih eder. İlkbahara girerken Kuş Biti İlaçlama yaptırmak oldukça önemlidir.

 Yaşadığımız ülkenin hemen hemen her yerinde kuş biti şikâyetleri hızla artmaya devam etmektedir. Kuşların yuvalarında bulunan bu bitler özellikle yavrulama döneminde yoğunluk göstermektedir. Firmamız bünyesinde yer alan kuş biti ilaçlama yöntemlerimiz ile bu şikâyetleri en aza indirmeye kararlıyız.

Geçmiş olduğumuz yıllar dâhil ve günümüzde her daim yerini almaya devam eden kuş bitleri kuşların üzerine yapışan parazitler olarak bilinmektedir. Bu parazitler umulduğundan çok daha fazla olarak yerini almaktadır. Çok çabuk ve sık üreyen bu parazitler, insanlar için de tehlike oluşturmaktadır. Kuş biti yayılımı her yaz insanlar tarafından şikâyet konusu olmaya devam etmektedir. Kuşların bulundukları her mekânda bu bitlere karşılaşmak mümkün hale gelmektedir.

Kuş Biti İlaçlama Fiyatları

Özellikle evin çatılarına yuva yapmış kuşların o evi ve çevresini kuş biti istilası yapması kaçınılmaz hale gelir.  Yalnızca evlerin çatılarında olan kuşlar insanlar için tehdit oluşturmaz. Bir ağaca yuva yapmış kuşlarda insanlar için tehdit oluşturur. Çünkü bu parazitler yalnızca kuşların üzerini tercih etmezler. Kuşların gezindikleri her yeri kendilerine mekân tutmaya özen gösterirler.

Bir ağacın etrafı tamamen kuş bitleriyle istila edilmiş olabilir. O mekânlarda bulunan ve gezinen insanlar, bitlerin istilasına uğrayabilir. Kuşların eti ve kanıyla beslenen bu korkutucu canlılar, insan sağlığını da olumsuz yönde etkilemektedir. Kuş biti istilasına uğrayan hassas bünyeye sahip kişiler, büyük sağlık sorunu yaşayabilir. Bu tür parazitler çeşitli hastalıkların da davetçisi olarak bilinmektedir. Özellikle bulaş hastalıkları taşıyan bu parazitler, insan sağlığını olumsuz yönde çok fazla etkilemektedir.

    Kuşlar insanların bulundukları ve gezindikleri her yerde bulunurlar. Özellikle yiyecek alanları bulunan yerleri tercih ederler. Evlerimizin balkonlarında, oturduğumuz park alanlarında, gölgesinde oturmuş olduğumuz bir ağacın tepesinde bulunmaktan hiç çekinmezler. Kuşlarla iç içe yaşamak insanlar için kaçınılmaz hale gelmektedir. bu durum karşısında ise bitlere maruz kalmak insanlar için kaçınılmaz hale gelir. Bu tür sorunlarla baş etmenin tek yolu ise ilaçlama yöntemi olarak bilinmektedir.

Maalesef insanlar her ilacın bu canlıları yok edeceğine inanır. Ve kendi yöntemleri ile kuş biti istilasından kurtulmaya çalışır. Bu durum kesin sonuç vermeyeceği gibi maalesef bu tür sorunlarla baş eden firmaların da işini fazlasıyla zorlaştırır. Çünkü yapılan yanlış her işlem kuş bitlerinin yok olması yerine, onların daha da çoğalmasını sağlar. Kuş bitleri yalnızca uçan bilindik kuşlarda bulunmaz. Kümes hayvanları ve kanatlı, tüylü tüm hayvanlarda bu parazit bulunmaktadır.

Özellikle kümes hayvanları besiciliği yapan insanlar bu tür sorunlarla çok sık karşılaşmaktadır. Kuş bitleri bir anda ortaya çıkar ve siz fark bile etmeden bulunduğunuz mekânı bir gece de sarar. Bu durum insanları olumsuz yönde çok fazla etkilemektedir. Bu tür sorunlarla başa çıkmak ise gerçekten çok zordur. Kümes besiciliği yapan insanların bu sorunla kendi başlarına kurtulmaları nerdeyse imkânsızdır.

 

Kuş Biti Çünkü ilaçlama yalnızca hayvanlara değil bulundukları ve gezindikleri her mekâna uygulanmalıdır. Özel üretim olan ilaçlarımız hayvanlara hiçbir zarar vermeden kuş bitleri olan parazitleri ve yumurtalarını tamamen yok etmektedir. İlaçlamanın miktarı ve çeşidi uzman kişiler tarafından ayarlanarak uygulanmalıdır. Yanlış bir ilaçlama yöntemi kümes hayvanlarının ölümüne neden olabilir. Bu yüzden ilaçlama işlemleri uzman kişilere bırakılmalıdır.

Kuş Bitleri Hangi Yöntemlerle Önlenebilir?

     Kuş bitleri bulunduğumuz her ortamda bulunabilir. Kuş biti ilaçlama yöntemi dışında da pek çok önlem kuş bitlerinden korunmak için işe yarayabilir. Ancak burada belirmek istiyoruz ki alabileceğiniz hiçbir yöntem ilaçlama gibi kesin çözüm sağlamayacaktır. Bu tür yöntemlerle yalnızca korunabilir ya da geçici kurtulma sağlayabilirsiniz.  Aşağıda yer alan yöntemleri uygulayarak geçici çözümler sağlayabilirsiniz.

  • Kuş yuvalarının yakınında bulunan evlerin etrafını kireçlemeniz bitlerin istilasını engelleyecektir.
  • Balkonların temizliği her gün büyük bir titizlikle yapılmalı.
  • Ağaç kökleri kireçlenmeli veya düzenli bir şekilde ilaçlanmalı.
  • Evlerin çatılarına yapılan yuvaların etrafı dezenfektan edilmeli ya da kireçlenmeli.
  • Kuşlarla yakın temasta bulunulduğu zaman hemen kişiler ve üzerinde bulunan elbiseler yıkanıp temizlenmeli

Yukarıda yer alan birkaç önlem yalnızca geçici çözümler sağlamaktadır. Yakın çevrelerini ele geçirmiş olan kuş bitlerinin istilasına maruz kalmak, insanlar için kaçınılmazdır. Bu tür şikâyetlerin önüne yalnızca bir telefonla geçebilir, uzman ekibimizden destek alabilirsiniz. Kuş biti ilaçlama genel olarak Papağan Biti, Sultan Papağını Biti, Kumru Biti, Muhabbet Kuşu Biti gibi kuşlardan bulaşan bitleri kapsar.

AŞAĞIDAKİ HİZMETLERİMİZE GÖZ ATTINIZ MI?

KUŞ BİTİ İLE İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR

Kuş Bitleri İle İlgili Kafanızda Soru İşaretleri Kalmayacak

KUŞ BİTİ RESİMLERİ VE GÖRSELLERİ

Kuş Biti Resim Görsel ve Fotoğraflarına Tıklayarak Resimleri Büyütebilirsiniz.
Call Now ButtonHEMEN ARA