Lokanta İlaçlama

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

Lokanta İlaçlama

Lokanta ilaçlama işlemleri gıda sektöründe en önemli ilaçlama türü olarak yerini almaktadır. Günümüzde var olan lokantalar steril ve hijyenik olmak zorundadır. Çünkü insan sağlığını tehdit edici hiçbir unsur bünyelerinde yer almamalıdır. Lokantalar özellikle başta fareler olmak üzere diğer tüm haşere türlerini bünyelerinde barındırabilecek tüm kapasitelere sahip mekânlardan oluşmaktadırlar.

Çünkü kemirgen ve haşere türleri en çok gıda sektörü olan yerlerde barınırlar. Bu durum hem iş yeri sahibi hem de o mekânlarda bulunan insanlar için oldukça sıkıntılı bir durumdur. İş yeri sahipleri bu itici ve pis hayvanlar sayesinde maalesef değer kaybederek çalışamaz hale gelirler. Bir diğer taraftan lokantalara gelip yemek yiyen kişiler ise, bu itici ve pis hayvanlardan kapmış oldukları mikrop ve bakteriler yüzünden ciddi sağlık sorunları yaşayabilirler.

Lokanta gibi mekânlarda var olan yoğun haşere türleri daha çok mutfak bölümlerinde bulunmayı tercih ederler.  Bulundukları bu ortamda barınır, ürer ve duvar çatlaklarında meydana gelmiş delikler içinde yuva yaparlar. Yapmış oldukları yuvalara yumurta bırakarak tahmin edemeyeceğiniz kadar üreyip çoğalırlar. Çünkü bir böcek bırakmış olduğu yumurta kapsülü içinden 38 yavru böcek çıkarır. Her bir böceğin bu şekilde üremesi ortaya korkunç rakamlar çıkarmaktadır.

 

Lokanta İlaçlama

Dışarıda bırakılan ağzı açık gıdalardan tahmin edemeyeceğiz miktarda yerler ve bu kadar çok yedikleri için gıdalar üzerine maalesef dışkı bırakır ya da iğrenç bir şekilde kusarlar. İnsanlar tarafından fark etmeden yenilen bu gıdalar, gıda zehirlemesine neden olarak insan sağlığını ciddi oranda tehdit eder.  Tüm bunların yanı sıra insan sağlığında farklı belirtiler de sergileyebilmektedirler.  Baş ağrısı, halsizlik, mide bulantısı, iştahsızlık gibi sorunları da yaşamanız sizler için kaçınılmaz hale gelir.

Lokantalarda böcek ya da haşere görüldüğü zaman insanlar asla yemek yiyemez hale gelir. Bu durum karşısında iş yeri sahibi hem maddi zarara uğrar hem de insanlar içinde itibar kaybı yaşar. Bu durumun önüne yalnızca ilaçlama işlemi ile geçilmektedir. Lokantalar ilaçlanırken yalnızca mutfaklar değil, gıda depoları ve tüm alanların da özenle ilaçlanması gerekir.

Lokanta İlaçlama Fiyatı

    Lokanta ilaçlama fiyatları lider firmamız güvencesiyle en uygun fiyat aralıklarıyla sizlere sunulmaktadır. Firmamız alanında en kaliteli hizmetin yanı sıra en uygun fiyatları da sizlere sunmaktadır. Firmalar arasında en uygun fiyat aralıklarıyla yüksek kalitede hizmet sunmak farkımıza fark katmaktadır. Oldukça uygun fiyat aralıklarıyla siz değerli müşterilerimize 7/24 hizmet vermekteyiz. Bizleri istediğiniz an arayarak profesyonel desteğimizden yararlanabilirsiniz.

Böcekler Lokantalara Neden Gelirler?

Lokantalar gıda sektörünün en önemli işletmelerinden biridir. Bu yüzden nemli ve sıcak ortamları her daim var olmaktadır. Sürekli yemek çeşitleri pişen bir mutfakta nem ve buharlaşma çok fazla gözlemlenmektedir. Bu durum ise haşere ve böcek hatta farelere davetiye çıkarmaya fazlasıyla yetmektedir.  Bu mekânlarda bulunan hayvanlar sürekli üreme aşamasında olurlar. Bu yüzden de bulundukları mekânda olduğundan fazla görülmeye başlarlar.

Lokantalarda Hijyen Nasıl Sağlanmalıdır?

İnsanlar tarafından aynı olduğu düşünülen temizlik ve sağlık bilgisi birbirinden ayrı kavramlardır. Temizlik yüzeylerde var olan ve gözle görülebilen toz ve kirlerin arındırılıp temizlenmesiyle yapılan bir eylemdir.  Hijyen ise ortamlarda yüklüce bulunan asla gözle görülemeyen ve insan sağlığını ciddi oranda tehdit eden bu mikrop ve bakterilerin yok olmasını sağlayan bir eylemdir. Bu yüzden lokantaların temiz görünmesi hijyenik olduğu anlamına gelmez. Hijyenik olması için ilaçlama işleminin uygulanması gerekmektedir.  Bu işlemin ise bir uzman tarafından yapılması son derece önemlidir.

İlaçlama Sonrasında Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Lokantaların ilaçlama işlemleri genellikle kokulu ilaçlama yöntemi ile yapılmaktadır. Kokulu ilaçlama yöntemi ile işlem görmüş mekânların en az 3 ya da 4 saat kapalı kalması gerekmektedir. Daha sonra tüm cam ve kapılar açılarak en az 4 saat havalandırılmalıdır. En az 4 saat havalandırma işlemi sonrası masa ve mutfakta fayans üzerleri, mutfak dolap içleri ve dolap kapıları iyice deterjanlı su ile yıkanmalıdır. Ayrıca ayak basılan yerler sabunlu sıcak suyla dikkatle silinmelidir. Lokantada ne kadar Mutfak eşyası varsa (tabak tencere bıçak tahta çatal kaşık kepçe ) gibi malzemeler ilaçlamadan sonra mutlaka sıvı bulaşık deterjanı ile iyice yıkanması gerekmektedir.

Lokanta İlaçlama İhtiyaçlarınız İçin Sizlere 7/24 Hizmete Hazırız.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_wp_custommenu title=”İLAÇLAMA HİZMETLERİMİZ” nav_menu=”783″][vc_wp_custommenu title=”İLAÇLAMA SERVİSLERİMİZ” nav_menu=”773″][/vc_column][/vc_row]

Başa dön tuşu
Call Now ButtonHEMEN ARA