Pire İlaçlama

Pire İlaçlama

Pire İlaçlama temel olarak çok dikkatli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Pireler yapısı gereği diğer istilacı haşerelerden daha büyük riskler taşımaktadırlar. Ofis, Ev, Okul, Depo gibi iç mekanlarda çok kısa sürede 10 kata kadar çoğalma kapasitesine sahiptirler bu da ilaçlama işlemine çok hızlı bir şekilde müdahale edilmesini gerektirmektedir. Pirelerden çeşitli yerlerde satılan ilaçlarla kurtulmak o kadar kolay değildir. Bizim tavsiyemiz Pire İlaçlama Konusunda mutlaka profesyonel bir firma ile çalışılmasıdır.

İstilacı bir tür olan pirelerin mekanlardan uzaklaştırılması için mekan sahibi ve ilaçlama ekiplerinin birlikte çalışması ve bu çalışmada hem kimyasal hem de fiziksel uygulamaların planlamaya dahil edilmesi önemlidir.  Yetişkin pirelere yönelik olarak yapılan zemin Pire İlaçlama çalışması bu problemin tamamen giderilmesinin ardından evde bulunan ve pirelerin yoğunlukla bulunması muhtemel alanlara doğru genişletilmelidir. Evlerde ve mekanlarda bulunan koltuk, yatak, battaniye, kilim, halı, yün gibi eşyalar çok titiz bir şekilde incelenmeli ve ilaçlanmalıdır. Pirenin istila yoğunluğuna ve pire ilk görüldükten sonra Pire İlaçlama hizmetinin başlamasına kadar geçen süreye göre tek seferlik uygulama yeterli olmayabilir. Bu şekildeki durumlarda ilaçlama bir süreç içerir.

Pire Yapısı

Pireler, Siphonaptera takımını meydana getireni, kanatları olmayan kan emici bir  böcek türüdür. Ilıman iklimlerden kutup bölgelerine kadar yayılabilen bu istilacı böcekler özel vücut yapıları sayesinde memeli ve kuşların derilerine tutunarak kanlarını emmektedirler. Genellikle köpek, kedi, insan, tavşan ve kümes hayvanlarında bulunan pireler  ısırdıkları yerleri uyuşturmak için kullandıkları salgı kaşıntı yapar. Alerjik bir etkiye sebep olursa deride kızarıklar meydana getirmektedirler.

Pire İlaçlama

Pire ısırıklarında alerjik reaksiyonun yaygın belirtileri

-Çok Yoğun kaşıntı
-Vücudun farklı bölgelerinde döküntü veya kurdeşen
– İnsanlarda Nefes darlığı veya hırıltılı solunum
– Sebepsiz yere yüzün, ellerin, ağzın veya dudakların şişmesi
– Kişide Mide bulantısı
– Kişide Göğüs ağrısı.
– Ve en önemlilerinden biri olarak anafilaksi

Pireler diğer bir çok hastalığın taşıyıcısıdırlar.

Pireler Tarafından Taşınan Muhtemel Bazı Hastalıklar

 • Verem
 • Dizanteri
 • Tifüs
 • Sarıhumma
 • Veba

Özellikle keme piresi vebanın insanlara bulaşmasında baş rolü oynamış ve bu pirenin akraba türleri ortaçağ Avrupa nüfusunun  1/4 ünün ölümünden sorumlu olmuştur. Taşıdıkları Yersinia pestis isimli  bakteri insanlara bulaştığı zaman ölümcül etkiye sahip hıyarcıklı veba hastalığı meydana getirebilir. Tüm dünyayı etkisine alan bu veba salgını yalnızca 14. yüzyılda yaklaşık 200 milyon kişinin ölümüyle sonuçlanmıştır. Bu bilgi ışığında dünyanın en tehlikeli böceklerinden biridir demek yanlış olmaz diye düşünmekteyiz.

Pire İle İlgili Müşterilerimizden Gelen Sorular?

Soruların Cevapları İçin Lütfen Sorunun Üzerine Tıklayınız

 1. Evde Pire Var Ne Yapmalıyım?
 2. Pire Isırığı Tehlikeli midir?
 3. Evde Pire Olur mu?
 4. Pire İnsan Vücudundan Nasıl Temizlenir?
 5. Sirke Pireyi Yok Eder mi?
 6. Pire Nasıl İlaçlanır?
 7. Evde Pire Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?
 8. Pire Isırığına Ne İyi Gelir?
 9. Pire Evde Ne Kadar Yaşar?
 10. Pire Ne Sevmez?
 11. Kışın Pire Olur mu?
 12. Evde Doğal Pire İlacı Nasıl Yapılır?
 13. Evdeki Pireler Nasıl Yok Edilir?
 14. Pire Gözle Görülür mü?
 15. İnsan Vücudunda Pire Olduğu Nasıl Anlaşılır?
 16. Pire Ne Renk Olur?
 17. Pire Isırır mı?
 18. Pire İnsan Saçına Girer mi?
 19. Pire Üremesi Nasıl Olur?
 20. Pire Ne Kadar Yumurtlar?
 21. Pire Işığa Gelir mi?
 22. Bir Pire Ne Kadar Zıplar?
 23. Pire Soğukta Yaşar mı?
 24. Pire Nerelerde Bulunur?
 25. Pire Isırığı Nasıl Ayırt Edilir?
 26. Kedi Piresi Kediye Zarar Verir mi?
 27. Evdeki Pirelerden Nasıl Kurtulurum?
 28. Ev İçin Pire İlacı Önerisi Veriyor musunuz?

 

İstanbul’da Pire İlaçlama Hizmeti Verdiğimiz Bölgeler

Adalar Pire İlaçlama, Arnavutköy Pire İlaçlama, Ataşehir Pire İlaçlama, Avcılar Pire İlaçlama, Bağcılar Pire İlaçlama, Bahçelievler Pire İlaçlama, Bakırköy Pire İlaçlama, Başakşehir Pire İlaçlama, Bayrampaşa Pire İlaçlama, Beşiktaş Pire İlaçlama, Beykoz Pire İlaçlama, Beylikdüzü Pire İlaçlama, Beyoğlu Pire İlaçlama, Büyükçekmece Pire İlaçlama, Çekmeköy Pire İlaçlama, Esenler Pire İlaçlama, Esenyurt Pire İlaçlama, Eyüp Pire İlaçlama, Fatih Pire İlaçlama, Gaziosmanpaşa Pire İlaçlama, Güngören Pire İlaçlama, Kadıköy Pire İlaçlama, Kağıthane Pire İlaçlama, Kartal Pire İlaçlama, Küçükçekmece Pire İlaçlama, Maltepe Pire İlaçlama, Pendik Pire İlaçlama, Sancaktepe Pire İlaçlama, Sarıyer Pire İlaçlama, Sultanbeyli Pire İlaçlama, Sultangazi Pire İlaçlamaŞişli Pire İlaçlama, Tuzla Pire İlaçlama, Ümraniye Pire İlaçlama, Üsküdar Pire İlaçlama, Zeytinburnu Pire İlaçlama olarak sıralanabilinir.

 

Call Now ButtonHEMEN ARA