İlaçlama

Sıkça Sorulan Sorular

İlaçlama öncesi yapılması gereken hazırlıklar. İlaçlama sonrasında yapılacak işlemler ve temizlikte püf noktalar hakkında mevcut bilgiler;

 

Hangi İlaçlama Yöntemini Uygulatmam Gerekir?

Bu konuda firmamızı arayıp, evinizdeki haşere türünü bildirmeniz gerekir. Haşere bilgisi mevcut değilse fotoğrafını çekip, firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

İlaçlamadan önce neler yapmam gerekir?

İlaçlama öncesinde yalnızca mutfakta açıkta gıda maddesi bırakmamanız yeterlidir. Başka bir hazırlık yapmanız gerekmez.

 

Evde bebeğim/çocuğum var. Bir zararı olur mu?

Bütün haşere ilaçları, çok düşük bir ihtimal ile 12 yaş altı çocuklarda ciltte tahriş yapabilmektedir. Bunu engellemek için bebeğin/çocuğun eşya ve oyuncaklarının ilaçlamadan önce hava almayacak şekilde poşetlenmesi veya evden çıkartılması veya ilaçlama sonrasında yıkanması gereklidir.

 

Daha önce başka bir firma ilaçlama yaptı. Nenden çözüm olmadı?

Özellikle kullanılan ilaç – ekipman, uygulama yöntemi yanlış yapılmasından veya yanlış ilaç/ürün kullanımından ötürü bağışık kazanma ihtimalleri söz konusu olabilir. Yada haşere kaynağı evinizin / iş yerinizin dışından olma ihtimali söz konusudur. Bu konuda ileri tecrübeye sahip olan firmamız gerekli bilgiyi telefonda veya ilaçlanacak alanda bilgilendirmesini sağlayacaktır.

 

İlaçlama sonrasında neler yapmam gerekir?

İlaçlama sonrasında kesinlikle detaylı bir temizliğe gerek yoktur. Hatta 2 – 3 (iki – üç) gün kadar temizlik yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü haşereler evinize giriş – çıkış yolları keşfetmiş olabilirler. Beslenmek veya dinlenmek maksatı ile evinize ilaçlamadan sonra girdiklerinde, ilacın kalıntısıyla etkisiz hale gelmesi sağlanır. Sadece özel durumlar olan; haşere bağışıklığı ve özel kimyasal uygulanması durumunda sizlere verilecek talimat listesinde basit temizlik yöntemleri yeterli olacaktır .

 

İlaçlarınız Kokulu mu? Leke bırakır mı?

İlaçlarımız kesinlikle kokulu değildir. İnsan sağlığına hiç bir zararı olmayan maddelerden formüle edilmiş, leke bırakmayan ürünlerdir.

 

İlaçlamadan sonra evim ne kadar kapalı kalması gerekir?

İlaçlama sonrasında evinizin genellikle 1 (bir) saat kapalı kalması gerekir. Bu süreç haşere ve kemirgen sorununa göre değişiklik gösterir. Örnek olarak; fare ilaçlamasında evinizin kapalı kalmasına gerek yoktur. Kalorifer-hamam böceği, pire gibi sorunlarda evinizin 1 (bir) saat kapalı kalması yeterli olacaktır. Tahta kurusu, Akrep gibi tehlikeli haşerelerde kapalı kalma süresi 2 – 3 (iki – üç) saat civarında olacaktır. Konu hakkında operatör sizi bilgilendirecektir.

 

İlaçlama sonrası mutfak eşyası, giysi, koltuk, halı vb. eşyaları yıkamam/temizlemem gerekir mi?

Kesinlikle temizlenmesine / yıkanmasına gerek yoktur. Sadece özel durumlar olan bağışıklık söz konusu varsa, size bilgi verilir ve gerekli müdahaleler açıklanır.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonHEMEN ARA