Tahta Kurdu İlaçlama

Tahta Kurdu İlaçlama

Tahta kurdu ilaçlama  halk arasında diğer bir adıyla ağaç kurdu ahşap eşyalarda, tahtalarda, ahşap parkelerde, kapı ve pencerelerde barınan kurtları kapsar.  Yani kısacası yeryüzünde var olan her türlü ağaçtan olan malzemeye arız olan bir haşere türüdür.  Yerleştikleri bu ahşap yerlere derin oyuklar meydana getirerek kendilerine bir yol açarlar. Bu yüzden kemirmiş olduğu ahşapların talaşları etrafa yayılır. Bu insanlar tarafından hemen fark edilir.

Ayrıca gece vakti sessiz ortamlarda onların ahşaplarla nasıl beslendiğini rahatlıkla duyabilirsiniz. Tahta kurdu serin ve rutubetli iklim şartlarında görülürler. İnsanların yaşam alanlarında sık sık rastlanan tahta kurtlarının verdiği zarar, ne yazık ki sonradan fark edilir. Evlerimizde bulunan mobilyalarda bulunma ve var olma ihtimalleri çok yüksektir. Tahta kurdu ilaçlama yöntemi ile evlerinizde bulunan bu haşerelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Tahta kurtları ağaç olan tüm malzemelerin en büyük düşmanıdır. İnsanlar hiç farkında olmadan malzemelerin içlerine yerleşirler. Ve yavaş yavaş mobilyaları yiyerek tamamen öğütürler. Farkına varıldığı zaman ise iş işten çoktan geçmiştir. Çünkü tahta kurdunun öğüttüğü bir mobilya asla kullanılamaz hale gelir. Evlerinize özenle almış olduğunuz lüks mobilyalarınızı bir gecede çöp kutusuna bırakmanız sizler için kaçınılmaz olur.

Bu sorunlarla karşılaşmamak ve baş etmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Mobilyalar evimizin vazgeçilmez dekorasyonlarından biridir. Tek bir mobilya ya bile harcadığımız miktar bazen dudak uçurtabilir. Bu kadar değer verdiğiniz eşyalarınızı küçük bir böceğin yok etmesine asla izin vermeyin. Tahta kurtlarından kurtulmanın kalıcı çözümü ise ilaçlama yöntemidir. Erken müdahale ile lüks mobilyalarınızı tahta kurtlarının istilasından kurtarabilirsiniz.

Ağaç kurtları ya da bir diğer adıyla tahta kurtları sandığınız üzere yalnızca ahşaplara değil, insanlara da büyük zararı dokunan haşerelerdir.  Bu canlılar insanların kanını emerek de beslenirler.  Bu işlemi gerçekleştirirken kan pıhtılaşmasını önleyen ve uyuşturan bir salgı ile gerçekleştirirler. Böylece insanlar tahta kurdu tarafından ısırıldıklarını asla anlamazlar.

Tahta kurdu ısırığı insanlar tarafından asla hissedilmez. Bu yüzden bu itici ve mikroorganizma yuvası olan canlılar, maalesef büyük tehlike arz etmektedir. Bu itici canlılardan korunmanın ve kurtulmanın en yaygın yolu tahta kurdu ilaçlama yönteminden geçmektedir. Hem maddi hem de manevi zarara uğramamak için tahta kurdu ilaçlama işlemini mutlaka yaptırmanız büyük önem taşımaktadır. Firmamıza 7/24 ulaşabilir, tüm bu çözülmesi güç olan sorunlarınıza anında çözüm bulabilirsiniz. Sevdiklerinizi ve lüks eşyalarınızı bu haşerelerden bizimle kolaylıkla kurtarabilirsiniz.

 Tahta Kurdu İle Mücadele Yolları

      Tahta kurdu ilaçlama işlemi ile bu sorunu tamamen ortadan kaldırmanız mümkün olabilmektedir. Unutmayın haşereler arasında mücadele edilmesi en zor hayvanlardan biri de tahta kurtlarıdır. Çünkü bu kurtlar ahşabın en derininde yaşarlar. Ve kullanılan ilacın, ahşabın en derinine kadar işlemesi gerekmektedir. Bu işlem ise yapılması en zor işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Firmamız tarafından yapılan tahta kurdunun ilaçlaması, ahşabın içine iyice işleyecek bir şekilde hazırlanan özel karışım ilaçlarımızla çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz.

Ancak tahta kurtlarının yok edilmesi o kadar da kolay değildir. Genellikle har zaman ikinci bir ilaçlamaya gerek duyulur. Tahta kurdu ilaçlaması çok özenle ve büyük bir titizlikle yapılması gerekmektedir. İşlerinde yeterince tecrübe sahibi olamayan kişilerin çalışmaları yalnızca zaman kaybıdır. Bu yüzden hem ilacın kalitesi hem de yapan elemanın tecrübesi çok fazla olmalıdır.

Ağaç kurdu ya da diğer adıyla tahta kurdu yerleşmiş olduğu ahşabın altına dışkısını bırakır. Tahta kurtlarının varlığını da bu dışkıları inceleyerek belirleyebiliriz. Bunun için ilaçlama işlemi yapılmadan önce geniş çaplı bir gözlem son derece önemlidir. Hiçbir ayrıntıyı atlamadan uzman ekibimiz, büyük bir özenle gözlemleme işlemini tamamlamaktadırlar. Tahta kurtların yoğunluğunu bulundukları noktaları tek tek keşfederek, kusursuz hizmet sunmaya büyük bir hızla devam ederler.

Böylece yaptıkları her iş sonucunda, kalıcı ve garantili çözüm sağlamış olurlar.  Tahta kurtlarının yok edilmesi konusunda özel eğitimlerini tamamlayan ekibimiz, her çalışma sonucunda başarıyı elden bırakmamakta oldukça kararlıdırlar. Çünkü işlerini büyük bir titizlikle ve severek gerçekleştirmektedirler. İlgili bir o kadar da güler yüzlü ekibimizle, garantili sonuçlar almanız, kaçınılmaz hale gelir.  Sağlığınızı ve lüks eşyalarınızı riske atmayın. Firmamızla iletişime geçerek, en uygun fiyatlarla profesyonel destek almakta geç kalmayın.

 

Tahta Kurdu İlaçlama

Tahta Kurdu İlaçlama Fiyatları

Tahta kurdu hiç beklemediğiniz anda saldırabilir. Dışarıdayken zararsız olsalar da evinize girerlerse büyük bir sorun teşkil ederler. Mobilya ayaklarından yapısal destek kirişlerine kadar bulabildikleri her ahşabı delerler ve bu nedenle herhangi bir istilaya en kısa sürede müdahale edilmelidir. Belirli koşullara bağlı olarak ısı, kimyasal veya dondurma işlemleri yoluyla tahta kurdu istilasını ortadan kaldırılmasına yardımcı olacak Tahta Kurdu İlaçlama yöntemleri bulunur.

Bu böcekler döşeme tahtalarını, ahşap kirişleri ve herhangi bir ahşap mobilyayı istila eder. Ahşap delici böcekler genellikle dışarıda bulunur ve nadiren bir soruna neden olurlar. Tahta kurdu larvaları, toza dönüşene kadar beslendikleri ahşabın içine yuva yaparlar. Mevcut olabileceklerinin ilk işaretlerinden biri, içine gömdükleri ahşabın içinde bıraktıkları iğne delikleridir. Ek olarak, etkilenen bölgelerin etrafındaki zeminde küçük talaş parçaları olabilir. Ayrıca ortadan kaldırmak zor olabilir, bu nedenle Tahta Kurdu İlaçlama için profesyonellerden yardım almak en iyisidir.

TAHTA KURDU İLE İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR

Tahta Kurtları İle İlgili Kafanızda Soru İşaretleri Kalmayacak
Call Now ButtonHEMEN ARA