Tahtakurusu İlaçlama

Tahtakurusu İlaçlama

     Tahtakurusu ilaçlama sandığınız kadar basit bir işlem değildir. Kesinlikle uzman kişiler tarafından uygulanması gereken bir yöntemdir. Tahtakurusu haşereleriyle mücadele etme konusunda gerçek başarı elde eden pek az firma bulunmaktadır. Çünkü bu haşerelerle gerçekten başa çıkmak sandığınızdan daha zordur. Tahtakurusu hızla üreyen bir haşere türüdür. Bu yüzden evlerinizde ki mobilya ve tahtaların bir anda kullanılamaz hale geldiği fark etmeniz sizler için kaçınılmaz hale gelir.

Tahtakuruları mobilya dışında insanlar ve hayvanlar içinde son derece tehlikeli canlılardır. İnsan ve hayvanların et ve kanında yaşayan küçük oval ve kahverengi tona sahip tehlikeli bir canlıdır. Yetişkin tahtakuruları düz bir gövdeye sahiptir. Büyüklüğü ise bir elma tohumu kadardır. Tahtakuruları beslendikten hemen sonra vücutlarında bazı değişiklikler gözlemlenir. Bedenleri yaklaşık 2 katı kadar büyür ve renkleri bir anda kırmızıya dönüşür.  Tahtakuruları uçabilen bir haşere türü değildir. Ancak duvarlar, zeminler ve tahtalar üzerinde oldukça hızlı hareket edebilen haşere türleridir.

Dişi tahtakuruları, yaşamları boyunca, boyutu yaklaşık toz zerresi büyüklüğünde olan yüzlerce yumurta bırakabilme özelliğine sahiptirler. Yumurtadan çıkan ve henüz olgunlaşmamış tahtakuruları, olgunluğa ulaşmadan hemen önce derilerini inanılması güç bir şekilde tam beş kez dökmektedir. Bunun yanı sıra her dökülmeden önce mutlaka kan emmeleri gerekmektedir. Uygun koşullar altında yaşamlarını sürdüren ergen tahtakuruları bir ay kadar kısa bir süre içerinde tamamen gelişebilir ve tam yılda üç ya da daha fazla nesil üretebilme özelliklerine sahiptirler.

Tahtakurusu İlaçlama Fiyatı

Tahtakurusu ilaçlama işlemleri mutlaka profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Çünkü bu konu basite alınabilecek bir konu değildir. Piyasada ver olan böcek ilaçlama firmalarının birçoğu bu işi tam anlamıyla beceremedikleri için tahtakurusu ilaçlama işlerine girmeyi tercih etmezler. Çünkü bu işlemi hakkıyla yapabilen kişiler sandığınızdan daha azdır. İnsanlar bu sorunun çok zor olduğunu düşündükleri için tahtakurusu fiyatlarının da oldukça pahalı olduğunu zannederler. Oysa bu düşünceleri tamamen yanlıştır. Çünkü tahtakurusu ilaçlama işlemlerimiz sandığınızdan daha uygundur.

Tahtakuruları İnsanlara Hastalık Bulaştırır mı?

Tahtakuruları insanlara oldukça fazla rahatsızlık oluşturabilen canlılardır. Ancak ciddi hastalık bulaştırabilen yapılara sahip değillerdir. Yalnızca kronik hastalığa sahip ya da bünyeleri olabileceğinden daha hassas olan insanlara sağlık problemleri yaşatabilir. Bu yüzden her halükarda ciddiye alınması gereken haşereler arasında yerini alır.

Tahtakurusu Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Tahtakuruları keskin gözlere sahip olan insanlar tarafından daha yavruyken bile rahatlıkla gözlemlenebilmektedir. Ancak daha çok insanlar tarafından ısırıldıkları anda gözlemlenirler.  Özellikle insanlar uykudayken harekete geçerler. Ve siz uyurken bir güzel sizin et ve kanlarınızla beslenirler. Sabah uyandığınızda kızarmış ve kaşıntılı bir bedenle güne merhaba demek zorunda kalırsınız. Bu sayede evde tahtakurularının varlığını keşfedersiniz.

Tahtakuruları Bir Eve Nereden ve Nasıl Gelir?

Evinizde bulunan tahtakuruları her yerden gelme özellikleri ile alanlarında çok hızlı yayılan bir haşere türüdür. Oldukça temizlenmiş evlerde bile bulunmaları onlar için kaçınılmazdır. Bir eve giriş şekilleri farklılık göstermektedir. Özellikle büyük bir çoğunluğu evde beslenen hayvanların üzerinden gelmektedir.  Ayrıca her mekânda bulunmaları mümkün olan bu haşereler, sizlere de gezindiğiniz yerlerden bulaşarak evlerinize kolaylıkla girme eylemini gerçekleştirirler.

Tahtakuruları Evlerde Nerelerde Barınır?

Tahtakurularını evlerimizin her köşesinde rahatlıkla gözlemleyebiliriz. Bu yerlerden bazıları şunlardır:

  • Evlerde bulunan yataklarda, yaylarında, karyolalarda ve yatak örtüsü takımlarında
  • Evlerde bulunan mobilya çatlaklarında ve yarıkların arasında
  • Özellikle duvar kâğıdının soyulan iç kısımlarında
  • Çerçevelerin, resimlerin ve saatlerin arka kısımlarında
  • Perde aralarında ya da üzerinde
  • Parke zeminlerdeki aşınmaların arasında ve çatlaklarda
  • Halı altlarında ve halı aralarında
  • Evlerde yer alan elektrik prizlerinin ya da anahtarlar plakalarının arkasında ve aralarında

Evlerinizde yer alan bu kısımlarda tahtakurularını gözlemlemeniz mümkün hale gelmektedir. Şüphelendiğiniz andan itibaren evlerde yer alan bu mekânları mutlaka gözlemeniz gerekmektedir. Fark ettiğiniz andan itibaren firmamızla iletişime geçmeniz büyük önem arz etmektedir. Tam korumalı bir destek için mutlaka lider firma yardımı almanız gerekmektedir. Evlerde bulundurmuş olduğunuz günlük haşere kovucu ilaçlarla evlerinizde bulunan tahtakurularını yok etmeniz imkânsızdır. Tahtakuruları sandığınız basit yöntemlerle yok edilebilecek bir canlı türleri değildir. Mutlaka uzman ilaçlama yapılması gerekir.

 

Tahtakurusu İlaçlamaTahtakurusu İlaçlama, hemen müdahale etmezseniz hayatınızı perişan edebilecek sinir bozucu küçük yaratıklardır. Tek bir hamile dişi yatak böceğini kaçırırsanız, yatağınıza 300’den fazla yetişkin böcek ve üç ay gibi kısa bir sürede 1000 yeni yumurta ile yeniden musallat olabilir. Tahtakurusu istilasının yerini tespit etmek son derece zor olabilir. Onları bulursanız, sorunu Tahtakurusu İlaçlama için ev ilaçları veya reçetesiz ürünlerle müdahale etmek kesinlikle etkisiz olabilir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, tahtakuruları çok hızlı çoğalırlar ve altı ay gibi kısa bir sürede ciddi ve şiddetli istilalara yol açabilirler. Bu nedenle, daha büyük bir soruna dönüşmeden önce döngülerini kırmak için onları tespit etmek çok önemlidir. Tahtakurusu İlaçlama konusunda çok deneyimli olduğundan, birinci sınıf hizmetler sunma konusunda uzmanlarımıza her zaman güvenebilirsiniz.

TAHTAKURUSU İLE İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR

Tahtakurusu İle İlgili Kafanızda Soru İşaretleri Kalmayacak
Call Now ButtonHEMEN ARA