Termit İlaçlama

Termit İlaçlama

Termit İlaçlama genel olarak hassas yürütülmesi ve dikkatli olunması gereken bir ilaçlama çeşididir. Termit bir diğer adı ile akkarınca, odun ve diğer maddelerle beslenen ve sanıldığından çok fazla zarar veren canlılar grubunda yer almaktadır. Bu canlılar ışık olan bölgelerden kaçarak ve saklanarak yaşamlarını sürdürürler. Bu yüzden meydana gelen zarar maalesef her şey bittikten sonra anlaşılır.

Termit ilaçlama işlemi zamanında uygulandığı takdirde, tüm zararların önüne geçilmesi mümkün hale gelmektedir. Yaşadığımız yeryüzünde yaklaşık olarak 3000 termit türü var olmaktadır. Türlerin en çok bulunduğu ülke ise Afrika’dır. Yağmur ormanlarında yoğun bir şekilde yaşamlarını sürdürmektedirler.  Ülkemizde gözlemlenen termit çeşitleri yalnızca üç türde bulunmaktadır. Bunlar Kalotermes flavicollis, Reticulitermes lucifugus ve anacanthotermes ubachi olarak bilinmektedir.

Termitler Nerede Yaşar ve Nasıl Oluşur?

Termitlerin büyük bir kısmı yağmur ormanlarında ve tropikal bölgelerde bulunur. Zorlu iklim koşullarında yaşamlarını sürdürebilen termitler, ağaç kovuklarında yaşamlarını sürdürürler. Bu kovukların içlerine yaptıkları yuvaların uzunluğu yaklaşık olarak 4-5 metreyi bulmaktadır. Tam bir sistem içerisinde yaşayan termitler, bu özellikleri sayesinde karıncalara çok fazla benzemektedirler.

Termitler son yıllarda insanların yaşam alanlarında sıkça görülmeye başlamıştır. İnsanların yaşam kalitesini etkileyecek büyük zararlar vermeye büyük bir hızla devam etmektedirler. Termit ilaçlama işlemi ile bu haşerelerin önüne geçmek mümkün hale gelmektedir. Firmamızın bu haşereler için hazırlamış olduğu özel ilaçlar sayesinde, bu tür haşerelerden tamamen kurtulmak mümkün olabilmektedir.

 Termitlerin Yaşam Alanlarımıza Vermiş Olduğu Zararlar Nelerdir?

Görünümleri karıncaya çok benzeyen bu haşereler akkarınca ya da beyaz karınca olarak ta bilinmektedir. Bu haşereler odun ve diğer malzemeleri yiyerek beslenirler. Bu yüzden bulundukları bir ortama çok fazla zarar verirler. İnsanların maddi kayıplarına çok fazla zarar veren bu canlılar, tıpkı tahta kurtları gibi evdeki ahşap her şeyi hedef alırlar. Işık ve kalabalık ortamları hiç sevmezler.

Bu yüzden gezinmek için özellikle gece vakitlerini tercih ederler. Siz uyurken ya da ortalıktan çekildiğiniz an, hemen iş başına koyulurlar. Gün ışımasına yakında yuvalarına dönüş yaparlar. Tüm gece lüks mobilya, parke, kapı, ahşap çerçeve gibi ev eşyalarınızı yemekle meşgul olurlar. Fark edildikleri an eşyalar çoktan kullanılmaz hale gelir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için erken müdahale çok önemlidir. Termit ilaçlama işlemi uygulanarak gerekli tüm önlemler zamanında yapılmalıdır.

Evlerinizde ya da iş yerlerinizde termitlerin var olup olmadığını birkaç gözlem yaparak anlamanız mümkün hale gelmektedir. Evlerinizde ve iş yerlerinizde bazı belirtiler meydana gelir. Örneğin, süpürgelikler ve laminat parke gibi zemin döşemelerde meydana gelen sarkma ve kabarmalar, zeminin süngerimsi bir hal alması gibi bazı belirtileri gözlemleyerek termitlerin varlığını tespit edebilirsiniz. Bu tür durumları fark ettiğiniz an firmamızla iletişime geçmeniz, gerçekten eşyalarınız için büyük önem taşımaktadır. Erken bir müdahale ile termitlerin verebilecekleri zararları en aza indirmeniz mümkün hale gelmektedir.

Firmamız termit ilaçlama işlemini büyük bir özenle gerçekleştirmektedir. Evde fark edilen bu belirtiler, termitlerin evinizi istila etmesi anlamına gelmektedir. Zamanında alınmayan her bir önlem, sizleri büyük maddi kayıplara uğratacaktır. Termitler insan sağlığını tehdit edebilecek mikroorganizmalara sahip canlılardır.

Gezindikleri her bir bölgeye mikrop saçarak, insan sağlığını olumsuz yönde de çok fazla etkilemektedir. Gezindikleri bölgelere yapışkansı bir sıvı salgılarlar. Bu sıvı bakteri açısından oldukça etkilidir. Termitler dışarıda bırakılan yiyeceklerin üzerinde de tüm gece gezinmeye devam ederler. İyi yıkanmayan yiyecekler, tam bir mikrop yuvası haline gelir. Bu yüzden dikkatle uygulanan ilaçlama işlemi yapılması son derece önemli hususlardan biridir.

 

Termit İlaçlama Fiyatları

Lider firmamız termit ve diğer tüm haşere sorunlarıyla mücadelede tüm donanımlara sahip olduğunu biliyor muydunuz? İlaçlama esnasında kullanılan materyaller ve ilaçlar sağlık bakanlı onaylı olarak hizmetinize sunulmaktadır. İşlerinde fazlasıyla tecrübe sahibi olan çalışanlarımız, termit ilaçlama çalışmalarında yüksek donanıma sahiptir. Bu yüzden işlerinde ki başarı ve müşteri memnuniyeti kalitemize kalite katmaya devam etmektedir. Her bir yapılan işte müşteri memnuniyeti ve kalıcı çözüm sağlamamız, firmalar arasında gücümüze güç katmaktadır. Çalışmalarımızda ki üstün başarımızın sayesinde lider firmaların en başında yerimizi almanın gururunu ayrıca yaşadığımızı belirtmek istiyoruz. En uygun fiyatlarla yüksek kalite hizmeti sunan firmamız, haşere ve böcek sorunlarınızı tamamen ortadan kaldırmanın ayrıcalığını her daim yaşamaktadır.

 

Termit İlaçlama

Termitlere Detaylı Bakış

Termitler (Isoptera), termit ya da akkarınca, beyaz karınca adını alırlar.

Özellikle tropiklerde ve subtropiklerde odunları ve organik kökenli diğer maddeleri yiyerek büyük zarar vermeleri ile tanınırlar. Işıktan kaçarak ve saklanarak yaşadıkları için, meydana gelen zarar her şey bittikten sonra anlaşılır.

Dünyada yaklaşık 3000 termit türü bulunur. Türce en zengin kıta Afrika’dır. Yağmur ormanlarında yoğunlaşmışlardır. Türkiye’de ancak üç türü bulunmaktadır: Kalotermes flavicollis, Reticulitermes lucifugus ve Anacanthotermes ubachi.

 

Sınıflandırma

Mastotermitidae
Mastotermes darwiniensis
Hodotermitidae
Anacanthotermes ubachi – Hasatçı termit TÜRKİYE
Kalotermitidae
Kalotermes flavicollis – Sarı yakalı kuru odun termiti TÜRKİYE
Termopsidae
Termopsinae
Porotermitinae
Stolotermitinae
Rhinotermitidae
Coptotermitinae
Heterotermitinae
Heterotermes
Reticulitermes
Reticulitermes lucifugus – Akdeniz termiti TÜRKİYE
Reticulitermes speratus – Japon termiti
Prorhinoterminae
Psammotermitinae
Rhinotermitinae
Stylotermitinae
Termitogetoninae
Serritermitidae
Termitidae
Apicotermitinae
Foraminitermitinae
Macrotermitinae
Nasutitermitinae
Sphaerotermitinae
Syntermitinae
Termitinae

TERMİTLER İLE İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR

Termitler İle İlgili Kafanızda Soru İşaretleri Kalmayacak
Call Now ButtonHEMEN ARA