Mite İlaçlama

MİTE İLAÇLAMA

Mite İlaçlama hizmetinin temelini mite canlısı oluşturur. Mite canlısı çok küçük göz ile görülemeyen bulunduğumuz alanda daha milyonlarca bulunan insan ve hayvanların kıl ve deri döküntüleri ile beslenen çok küçük canlılardır. Bu canlılar kedi, köpek, kuş gibi hayvanların üzerinde ve insanların üzerinde yaşarlar.
Mite canlısı toz akarı da dediğimiz bu haşereler çok farklı bir yapıya sahiptirler. Beslenmelerini çok farklı şekilde yapan bu böceklerde 8 tane ayak bulunur, ağız bölümünde kesici kıskaçları vardır. Bu haşereler yoğun olarak yataklarda, yorgan yastık, halı kilim gibi tüylü eşyaların üzerinde çok bulunur, buraya dökülen deri ve kıl artıkları ile beslenirler

 

Mite (Akarlar) İlaçlama

Mite (Akarlar) ilaçlamadan bahsetmeden önce mite nedir?  Hep birlikte keşfedelim.  Mite diğer bir adıyla akarlar gözle görülemeyen ancak mikroskopla seçilebilen, eklem bacaklılar grubuna giren küçük canlılardır. Bu gözle görülemeyen canlılar yaşam alanları için insanlarla aynı ortamı seçerler.

Çoğunlukla tahıl atıklarıyla beslenen bu canlılar, 1mm’den daha kısa bir boyuta sahiptir. Tahıl atıklarıyla beslenen depo akarları, yüzlerce türünden yalnızca birkaçıdır. Gözlemlendiği üzere akarların dört çift bacağı vardır. Bazıları yırtıcı bir canlıdır. Bu yüzden diğer akarları yiyerek beslenirler. Akarların çoğunluğu ise tahılla ve bitkilerle beslenir. Bu yüzden bitkilere çok fazla zarar verirler.

Akarlar genellikle insanların yaşam alanları olan her yerde var olurlar. Zeminde çökmüş halde olan akarlar, en ufak bir hareketle havalanmaya başlarlar. Özellikle ev ortamlarını tercih eden akarlar, tozla birlikte havalanarak insan bedenine solunum yoluyla giriş yaparlar. Evleriniz her ne kadar temiz olursa olsun her evde var olan ev tozu akarları insan sağlığını ciddi oranda tehdit etmektedir. Evlerde en sık üredikleri yerler ise, insanların yatakları, yorganları, yastıkları, kumaş kaplı mobilyalar ve halılar olarak gözlemlenmiştir. Evlerinizde bulunan bir gram ev tozu içerisinde 19.000’e kadar akar olabileceğini biliyor muydunuz?

Bu durum herkes tarafından gerçekten çok endişe verici bir durumdur. Her ne kadar titiz ve temiz olunsa da maalesef akarlar büyük bir hızla üremeye devam eder. Özellikle astım hastaları için büyük tehlike arz etmektedir. Çok fazla akar yutan bir insanın sonucu ölümle sonuçlanabilir. Bu durumlarla karşı karşıya kalınmaması için ise profesyonel mite (akarlar) ilaçlama yapılması şarttır.

Çünkü ancak mikroskopla görülebilen bu küçük canlıların bulunabileceği her bir nokta özellikle büyük bir titizlikle keşfedilmelidir. Bunun için ise tecrübe ve oldukça kaliteli ilaç şarttır. Firmamızda yer alan tecrübeli ve işinin ehli olan çalışanlarımızla akarlardan tek seferde kurtulmak mümkün hale gelmektedir. çünkü uzman çalışanlarımız bu işte fazlasıyla tecrübe sahibidir. Tek bir telefonla alacağınız profesyonel yardım sayesinde evinizde akarlardan eser kalmayacaktır.

Solunum yoluyla bedeninize giren bu canlılar sandığınızdan daha tehlikelidir. Çünkü akarlar insan sağlığı için gerçekten büyük tehlike oluşturmaktadırlar. Akarların yaşadığımız ortamlara bırakmış oldukları dışkıları, zamanla kuruyarak tozlara karışır. Tozlarla beraber solunduğunda hassas ve alerji sahibi olan kişiler için büyük sıkıntı yaşatmaktadırlar. Akarların en tehlikeli ve alerjen kaynağı, dışkılarıdır.  Ve maalesef evimizde soluduğumuz havada sayılamayacak kadar akar dışkısı bulunmaktadır. Bu durum yalnızca mite (akarlar) ilaçlama yöntemiyle önlenebilmektedir.  Ancak evde uygulayabileceğiniz birtakım basit yöntemlerle akarlardan korunabilir, ya da onların arz ettiği tehlikeyi en aza indirebilirsiniz.

 Evde Akarlar’dan Korunma Yöntemleri

Her ne kadar en kesin çözüm mite (akarlar) ilaçlama yöntemi olsa da evde uygulayabileceğiniz bir takım önlemlerle bu gözle görülemeyen canlılardan korunabilir ya da verebilecekleri ciddi zararları en aza indirebilirsiniz. Akarlardan korunmaya ilk olarak yatak odanızdan başlamanız, en doğru seçim olacaktır.  Ev tozu akarları 55 derece ve üzeri sıcaklığa asla dayanamazlar.

Bu yüzden yatak odanızda kullanmış olduğunuz yatak, yorgan, yastık, örtü gibi her türlü yıkanabilir olan eşyalarınızı 60 derece sık sık yıkamanız, akarların yok olmasında büyük önem arz eder. Yatak odanızda kullandığınız eşyaların 60 derece yıkanabilir özelliklere sahip olmasına özen göstermelisiniz. Haftada en az 1 kere yatak ve yorgan, yastık kılıflarını 60 derecede temizlemeniz tehlikeyi en aza indirecektir.

Yaşadığınız her alanı sık sık havlandırmalı, yerlere kalın halılar yerine ince halıları tercih etmelisiniz. Hafif olan halıların temizliğini sık sık kolaylıkla yapmanız mümkün olacaktır. Evlerde bulunan tozların günlük özenle ve büyük bir titizlikle temizlenmesi bu hususta çok önemlidir. Özellikle korniş araları temizliği, kapı araları ve petek araları temizliğine büyük önem göstermeniz, yine akarların verebileceği zararları en aza indirmeye yetecektir.

Tüm bu alınan önlemlerin dışında ilaçlama işleminin yapılması büyük önem taşımaktadır. Çünkü her ne kadar evde alınabilecek temizlik tedbirleri akarları geçici yok etmeyi başarsa da kalıcı ve etkili çözüm için ilaçlama işlemi yapılması şarttır. Firmamız bu konuda tüm donanımlara sahiptir. Profesyonel çalışmalarla akarların kökünü kurutmaktadırlar. Sağlığınız ve sevdikleriniz için ilaçlama işlemlerini hayatınızdan çıkarmayın.

 

Mite ve Astım İlişkisi

Miteler vücut parçacıkları ve dışkıları ile ortama saldıkları proteinler ile  insanlarda en fazla alerji yapan canlılardandır. Miteler en çok sıcak ve nemli ortamı severler. Bu sebep ile sıklıkla yaşadığımız  evler ve evlerinde  yatak odaları  bol deri döküntüsü yani besin içerdiği için en  fazla barındıkları alanlardır. Miteler alerjik astım bronşite yol açabildiği gibi aynı zamanda sıklıkla görülen alerjik nezleye de neden olabilmektedirler.

Alerjik astım nedenleri içinde ilk sırada mite gelmektedir ve bu sebeple mite alerjisi tespit edilen hastalarda evlerde bu konuda acil önlem alınması tedavinin en önemli bölümlerinden biridir. (1)

Mitelerin en sevdiği alanlardan biri halılardır. Bu sebep ile genelde astım olan çocukların odalarındaki halıların kaldırılması tavsiye edilir. Bu hem doğru hem de eksik bir önlemdir.  Sadece halıları kaldırmak ile mite probleminden kurtulamazsınız.  Miteler bir çok yerde bulunabilmektedir.  Halı, çarşaf, yastık, tüylü/yünlü yani PELÜŞ OYUNCAKLAR, kıyafetler, yatak örtüleri Mitelerin sıklıkla görüldüğü alanlardır.

Bazı Uzmanlar Çocuğunuzun PELÜŞ tüylü ve kumaş oyuncakları tamamen evden kaldırılması,  oyuncakların haftada bir 60 derecede yıkanması veya bu oyuncakların 24 saat boyunca buzlukta bekletilip yıkanmasını tavsiye etse de kaynak sorunu çözülmedikçe mite tekrar oyuncak diğer diğer alanlara yerleşecektir. Mitenin en başlıca temizlenme temizlik ve Mite İlaçlama hizmetinden yararlanılmasıdır.

 

Mite İlaçlama
Mite İlaçlama

Mite ilaçlama ve Mite ile mücadele

Mite canlısı ile mücadele etmek oldukça zor ve uğraş gerektiren bir iştir. Mite canlısı göz ile görülmeyen ve birçok hastalığın başlangıcı olan çok zararlı bir böcektir. Hızlı üreyen mite canlısı ile mücadele için yoğun olarak kokulu sıvı ilaçlama ve profesyonel ilaçlama teknikleri kullanarak ancak bu böceklerden kurtulmak mümkündür. Toz böcekleri ilaçlama konusunda profesyonel olan mite ilaçlama firmamız ekonomik ilaçlama ve kullandığı ilaçlama teknikleri ile mite ile mücadele de yüzde yüz çözüm sunmaktadır.

İstanbul Mite İlaçlama Hizmeti Verdiğimiz Bölgeler

Adalar Mite İlaçlama Arnavutköy Mite İlaçlama Ataşehir Mite İlaçlama Avcılar Mite İlaçlama Bağcılar Mite İlaçlama Bahçelievler Mite İlaçlama Bakırköy Mite İlaçlama Başakşehir Mite İlaçlama Bayrampaşa Mite İlaçlama Beşiktaş Mite İlaçlama Beykoz Mite İlaçlama Beylikdüzü Mite İlaçlama Beyoğlu Mite İlaçlama Büyükçekmece Mite İlaçlama Çekmeköy Mite İlaçlama Esenler Mite İlaçlama Esenyurt Mite İlaçlama Eyüp Mite İlaçlama Fatih Mite İlaçlama Gaziosmanpaşa Mite İlaçlama Güngören Mite İlaçlama Kadıköy Mite İlaçlama Kağıthane Mite İlaçlama Kartal Mite İlaçlama Küçükçekmece Mite İlaçlama Maltepe Mite İlaçlama Pendik Mite İlaçlama Sancaktepe Mite İlaçlama Sarıyer Mite İlaçlama Sultanbeyli Mite İlaçlama Sultangazi Mite İlaçlama Şişli Mite İlaçlama Tuzla Mite İlaçlama Ümraniye Mite İlaçlama Üsküdar Mite İlaçlama Zeytinburnu Pire İlaçlama olarak sıralana bilinir.

Mite İlaçlama Fiyatları İle İlgili Bilgi Almak ve Kampanyalarımızdan Yararlanmak İçin Hemen Bizi 0850 840 55 28 Numaraları Hattımızdan Arayabilir veya Whatsapp Destek Hattımıza Yazabilirsiniz.

Kaynaklar:

1- hisarhospital.com/astim-hakkinda-dogru-bilinen-yanlislar

 

MİTE İLE İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR

Mitelerle İle İlgili Kafanızda Soru İşaretleri Kalmayacak
Call Now ButtonHEMEN ARA