Hastane İlaçlama

Hastane İlaçlama

Hastane ilaçlama hizmeti sektörü gereği en hassas olduğumuz ilaçlama hizmetidir. Günlük hayatımızda sağlık merkezlerinin en başında hastaneler yer almaktadır. Hastanelerde ki ortamın yüksek derecede temiz ve steril olması şarttır. Bu yüzden hastanelerde görülen kemirgen ve haşerelerin yanı sıra oluşmuş ve oluşabilecek bakteri ve mikroplardan arındırmak için hastane ilaçlama işlemi oldukça önemlidir.  Hastanelerde görülen kemirgen ve haşereler farklı yollarla içeri girebilmenin yanı sıra, sıcak ve nemli havalarda da hızla çoğalmaya başlarlar. Bu durum karşısında ise başta hastane ortamları olmak üzere daha pek çok alan düzenli ilaçlama işleminin yapılmasını zorunlu kılar. Hastane ilaçlamalarının bir başka avantajı ise hastalardan bulaşabilecek bakteri ve mikropların yok edilmesinde de en önemli etken olarak var olmaktadır. Hastanelerde temiz ve steril bir ortam sağlamak için ilaçlama işlemi büyük önem taşımaktadır.

Hastane İlaçlama Fiyatları

Hastane ilaçlama fiyatları hastanelerin büyüklüğüne ve durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Çünkü birçok hastanede yer alan haşere ve mikrop türleri birbirinden farklıdır. Bu yüzden hastane ilaçlama işlemi yapılmadan hemen önce kapsamlı bir alan, haşere ve kemirgen türü gözlemlenmelidir. Hastane keşiflerini tamamlayan uzman ekibimiz sizlere en uygun fiyat listesini belirterek işlerini profesyonelce sergilemektedirler. Marka ilaçlarımız yalnızca haşere ve kemirgenleri yok etmez. Bunun yanı sıra bakteri ve mikropların da kökünü kurutur.

 

 İşlemi Nasıl Yapılır?

Hastane ilaçlama işlemleri, bu alanlarda görülen haşere türüne ve yoğunluğuna göre ilaç ve ilaç miktarı belirlenerek çalışmalara başlanılır. Örneğin; hastane ortamında hamam böceği haşeresi görülmeye başlandıysa, jel böcek ilaçları kullanılarak çalışmalara başlanılır. Bu uygulama gerçekleştirilirken uygulanacak olan alanların boşaltılmasına gerek yoktur. Ancak bazı haşere türlerinin ilaçlanmasında tüm alanın boşaltılması şarttır. Bu haşereler ise tahmin ettiğiniz üzere pire yâda tahtakurusu gibi günümüzde var olan parazit türleridir. Bu tür haşerelerin ilaçlanmasında uygulama alanlarının en az 15 dakika boyunca boşaltılması şarttır. Başarılı bir o kadar da etkili böcek ilaçlaması için kaliteli bir ilaç kullanmak son derece önemlidir.  Elbette ilaçlama esnasında kullanılan ilaçların kalitesi kadar insan sağlığını da olumsuz yönde etkilememesi gerekmektedir. Tüm bu donanımlara sahip olan kaliteli ilaç tercih edilmelidir. Aksi halde hastane ortamında ciddi alerjik reaksiyonların yanı sıra zehirlenmelerde yaşanabilir. Hastane ortamları genellikle püskürtme yöntemi ile ilaçlanmaktadır.

     Hastane ilaçlama İşlemleri Hangi İlaçlama Firmaları Tarafından Yapılmalıdır?

Alanında ciddi bir profesyonellik gerektiren hastane ilaçlama işlemleri, Sağlık Bakanlığı onayına sahip olan ve insan sağlığına ciddi oranda zararı bulunmayan ve çalışmalarında tam donanıma sahip olan böcek ilaçlama şirketleri tarafından yapılmalıdır. Hastane ortamlarında haşere ve kemirgen mücadelelerinde genel pest işlem kontrolleri hakkında hiçbir bilgiye sahip olmayan firmalara ilaçlama işleminde asla ama asla güvenilmemelidir.  Çünkü hastane ilaçlama işlemi yanlış şekilde uygulandığı takdirde meydana gelen haşerelerin ortadan yok olmayacağı gibi, binlerce insanında sağlığını tehlikeye atmak kaçınılmaz hale gelir.  Bu yüzden firmamıza 7/24 ulaşabilir, en kaliteli hizmeti kusursuz bir şekilde alabilirsiniz.

Hastane ilaçlama

Periyodik İlaçlama İşlemlerini Kimler Yaptırmalı?

Bu ilaçlama işlemi genellikle hizmet alanında çalışmakta olan fırın okul, fabrika, cafe, Restoran, Otel, Ofis, İşyerleri gibi işletme eyleminde olan kurumların tercih ettiği ve etmesi zorunlu bir işlem olarak günümüzde yerini almaktadır. Bunun yanı sıra sağlık alanında hizmet sunan her türlü kuruluşun da periyodik ilaçlama servisine belirli aralıklarla başvurması büyük önem taşımaktadır. Hastane, Eczane, Sağlık Ocakları, Klinikler ve daha aklınıza gelebilecek daha birçok sağlık kuruluşu yalnızca tek seferlik uzman ilaçlama hizmeti ile haşerelerden ve mikroorganizmalardan tamamen kurtulabilmektedirler.  Uzmanlarında sık sık tavsiyede bulundukları periyodik ilaçlama işlemleri dikkate alınarak yaptırılması oldukça önemlidir.

Hangi Aralıklarla Periyodik İlaçlama İşlemi Tekrarlanmalıdır?

Mekânlar açısından periyotların belirlenmesinde bazı unsurlar yerini almaktadır. Bu unsurların en başında ise hizmet alacak kuruluşun işlevi büyük önem arz etmektedir. Örneğin; bir sağlık kuruluşunun alacağı hizmetinin ilaçlama sıklığı diğer kurum ve kuruluşlara karşı daha sık olmalıdır. Çünkü sağlık kuruluşları en çok bakteri ve mikrop barındırabilen mekânların başında yer almaktadır. Her türlü hastanın tedavi edildiği bu ortamlar yeterince temiz ve bakımlı olmak zorundadır. Bu yüzden periyodik ilaçlama bu tür kuruluşlarda oldukça sık arayla uygulanması sağlık açısından büyük önem arz etmektedir.

Hastane ilaçlaması çok yüksek hassasiyet gerektiren bir konudur. Haşere istilası en üst boyunda olmadığı sürece pülverizatör ile hassas uygulama gerçekleştirilmesi gerekir. Kullanılan ilaçlar profesyonel kullanıma ve hastane içerisindeki ortama uygun formülü olması gerekir.

Hastane Odalarının İlaçlaması

Hastane odaları ve koridorlarının pülverizatör ile hassas uygulama yapılması gerekir. İlaçlanan ortamların boşaltılmasına veya boş kalmasına gerek duyulmamaktadır. Sadece odalarda yatan hasta bulunmaması yeterlidir. Hastanede kullandığımız ilaç türleri insanlarda sağlık açısından bir tehdit oluşturmamaktadır. Hastanelerin en ideal ilaçlama şekli, akşam insan yoğunluğunun az olduğu vakitler seçilmelidir.

Ameliyathanelerin İlaçlanması

Kullandığımız ilaçlar insan sağlığına bir zararı bulunmamakta. Fakat ameliyat alanının ilaçlanması için kapalı kalacağı süre içerisinde ilaçlanıp, gerekli etki süresi dolunca dezenfekte edilmesi gerekir.

Hastane Otoparklarının ve Bodrum Katların İlaçlanması

Hastane otoparkları, oda ilaçlama yöntemi ile aynı şekilde yapılmalıdır. Fakat bazı durumlarda ilaç çeşitleri değiştirilebilir. İlaç çeşitlerinin değiştirilmesi durumunda yoğunluğun en az yaşandığı saatlerde uygulama gerçekleştirilir. Otoparklarda, bodrum katlarda diğer bir sorun ise farelerdir. Bu kemirgen türleri hastane içerisine giriş yapmadan müdahale edilmelidir. Genel olarak kanalizasyondan ve bodrum katındaki dış alanlara açılan boşlulardan giriş yaparlar. En kısa süre içinde kimyasal ve fiziksel müdahale uygulanması gerekir.

Hastane Kantin ve Yemekhanelerin İlaçlanması

Hastahanelerin kantin ve yemekhanelerin ilaçlanması, normal lokanta ilaçlaması ile aynı yapılır. Fakat kullanılan ilaç hastahane iç ortamına uygun olması gerekir. Gerekli kimyasal tedbirlerin yanında yüksek yoğunluklu fiziki tedbirlerde alınır. Fiziki tedbirlerin başında sinek yok etme makinesinin olması zorunluluktur. Gerekli kemirgen kontrolünün sağlanması gerekir.

Call Now ButtonHEMEN ARA