Mite İlaçlama

İstanbul’da Güvenilir Mite İlaçlama Servisi mi Arıyorsunuz?

mite ilaclama

İstanbul’da yüzlerce evi böceklerden kurtardık. Onlarca teşekkür ve 5 yıldızlı yorumla öne çıkıyoruz. Böceğin yuva alanlarını senelerce tecrübe ettik. Güvenilir ve etkili mite ilaçlama servisimizle yanınızdayız!

A1 Markası İle Tanışın :

Mite ilaçlama, uzman ekipler tarafından en etkili şekilde devam eder. A1 İlaçlama, miteleri hızla ve kalıcı olarak ortadan kaldırarak evde ki tehdidi sonlandırır. Güvenli ve çevre dostu ilaçlarımızla hizmetinizdeyiz.

İDDALIYIZ : Övgü dolu 5 yıldızlı müşterilerimizden gelen yorumlarımızı görmek için tıklayın.

Mite zararlıları gözle görülmezler. Miteleri görmek mikroskobik ortamda mümkündür. Ev tozu akarları (mite) 55 derece ve üzeri sıcaklığa asla dayanamadıklarını biliyor muydunuz? Mite ilaçlama öncesi halılarınızı ve koltuklarınızı süpürmeniz gerekmektedir.


Hangi Marka İlaç Kullanıyorsunuz?

Markamız, güvendiğimiz Bayer ve Syngenta mite ilaçlarını kullanmaktadır.

 

indirindir

 


Mite İlaçlama Fiyatları Nedir?

fiyat 1

Mite ilaçlama için öngörülen fiyatlar:

  • 0 – 100 m² için fiyatlar: 700 TL ile 800 TL arasında.
  • 100 – 200 m² için fiyatlar: 800 TL ile 1100 TL arasında.
  • 400 m² ve üzeri için lütfen iletişime geçiniz.

Mite ilaçlama fiyatları bulunduğunuz ilçeye, resmi ve tatil günlerine, böcek yoğunluğu ve alanın büyüklüğüne, haşere türüne göre ve ikinci ilaçlama gerekip gerekmediğine göre değişiklik gösterir. Yazılan fiyatlar öngörülen fiyatlar olup, kdv hariç fiyatlardır.

Evde ilaçlama nasıl olur öğrenmek için tıklayın.


Mite Nedir? Tanıyalım.

soru 1

Mite (Akarlar) ilaçlamadan bahsetmeden önce mite nedir?  Hep birlikte keşfedelim.  Mite diğer yani akarlar gözle görülemeyen, mikroskopla seçilebilen, eklem bacaklılar grubuna giren küçük canlılardır.

Bu gözle görülemeyen canlılar yaşam alanları için insanlarla aynı ortamı seçerler.

Çoğunlukla tahıl atıklarıyla beslenen bu canlılar, 1mm’den daha kısa bir boyuta sahiptir. Tahıl atıklarıyla beslenen depo akarları, yüzlerce türünden yalnızca birkaçıdır.

Gözlemlendiği üzere akarların dört çift bacağı vardır. Bazıları yırtıcı bir canlıdır. Bu yüzden diğer akarları yiyerek beslenirler. Akarların çoğunluğu ise tahılla ve bitkilerle beslenir. Bu yüzden bitkilere çok fazla zarar verirler.

Akarlar genellikle insanların yaşam alanları olan her yerde var olurlar. Zeminde çökmüş halde olan akarlar, en ufak bir hareketle havalanmaya başlarlar.

Özellikle ev ortamlarını tercih eden akarlar, tozla birlikte havalanarak insan bedenine solunum yoluyla giriş yaparlar. Evleriniz her ne kadar temiz olursa olsun her evde var olan ev tozu akarları insan sağlığını ciddi oranda tehdit etmektedir.

Evlerde en sık üredikleri yerler ise, insanların yatakları, yorganları, yastıkları, kumaş kaplı mobilyalar ve halılar olarak gözlemlenmiştir.

Bu durum herkes tarafından gerçekten çok endişe verici bir durumdur. Her ne kadar titiz ve temiz olunsa da maalesef akarlar büyük bir hızla üremeye devam eder.

Özellikle astım hastaları için büyük tehlike arz etmektedir. Çok fazla akar yutan bir insanın sonucu ölümle sonuçlanabilir. Bu durumlarla karşı karşıya kalınmaması için ise profesyonel mite (akar) ilaçlama yapılması şarttır.

Firmamızda yer alan tecrübeli ve işinin ehli olan çalışanlarımızla akarlardan tek seferde kurtulmak mümkün hale gelmektedir.

ilaclama 11

Çünkü uzman çalışanlarımız bu işte fazlasıyla tecrübe sahibidir. Tek bir telefonla alacağınız profesyonel yardım sayesinde evinizde akarlardan eser kalmayacaktır.

 

 


Evde Akarlar’dan Korunma Yöntemleri

sss

Her ne kadar en kesin çözüm mite (akarlar) ilaçlama yöntemi olsa da evde uygulayabileceğiniz bir takım önlemlerle bu gözle görülemeyen canlılardan korunabilir ya da verebilecekleri ciddi zararları en aza indirebilirsiniz.

Akarlardan korunmaya ilk olarak yatak odanızdan başlamanız, en doğru seçim olacaktır.  Ev tozu akarları 55 derece ve üzeri sıcaklığa asla dayanamazlar.

Bu yüzden yatak odanızda kullanmış olduğunuz yatak, yorgan, yastık, örtü gibi her türlü yıkanabilir olan eşyalarınızı 60 derece sık sık yıkamanız, akarların yok olmasında büyük önem arz eder.

Yatak odanızda kullandığınız eşyaların 60 derece yıkanabilir özelliklere sahip olmasına özen göstermelisiniz. Haftada en az 1 kere yatak ve yorgan, yastık kılıflarını 60 derecede temizlemeniz tehlikeyi en aza indirecektir.

Yaşadığınız her alanı sık sık havlandırmalı, yerlere kalın halılar yerine ince halıları tercih etmelisiniz. Hafif olan halıların temizliğini sık sık kolaylıkla yapmanız mümkün olacaktır. Evlerde bulunan tozların günlük özenle ve büyük bir titizlikle temizlenmesi bu hususta çok önemlidir.

Özellikle korniş araları temizliği, kapı araları ve petek araları temizliğine büyük önem göstermeniz, yine akarların verebileceği zararları en aza indirmeye yetecektir.


Mite ve Astım İlişkisi

Mite İlaçlama
Mite İlaçlama

Miteler vücut parçacıkları ve dışkıları ile ortama saldıkları proteinler ile  insanlarda en fazla alerji yapan canlılardandır. Miteler en çok sıcak ve nemli ortamı severler.

Bu sebep ile sıklıkla yaşadığımız  evler ve evlerinde  yatak odaları  bol deri döküntüsü yani besin içerdiği için en  fazla barındıkları alanlardır. Miteler alerjik astım bronşite yol açabildiği gibi aynı zamanda sıklıkla görülen alerjik nezleye de neden olabilmektedirler.

Alerjik astım nedenleri içinde ilk sırada mite gelmektedir ve bu sebeple mite alerjisi tespit edilen hastalarda evlerde bu konuda acil önlem alınması tedavinin en önemli bölümlerinden biridir. 


SONUÇ : Mitelerin en sevdiği alanlardan biri halılardır. Bu sebep ile genelde astım olan çocukların odalarındaki halıların kaldırılması tavsiye edilir. Bu hem doğru hem de eksik bir önlemdir. 

Sadece halıları kaldırmak ile mite probleminden kurtulamazsınız.  Miteler bir çok yerde bulunabilmektedir.  Halı, çarşaf, yastık, tüylü/yünlü yani PELÜŞ OYUNCAKLAR, kıyafetler, yatak örtüleri mitelerin sıklıkla görüldüğü alanlardır.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonHEMEN ARA